Hlavní stránka O nás Staráme se Dali jsme naději lidem v nouzi

Dali jsme naději lidem v nouzi

Duben 2020

Pomoc lidem v dluhové pasti po dobu krize, kterou připravil Jan Farský spolu s kolegy napříč spektrem, byla poslanci schválena.

Dali jsme naději lidem v nouzi

 Nově tak nebude daňový bonus a odstupné postiženo exekucí, nebude možné, aby vám exekutor oblepoval věci po baráku. Také nebude možné připravit lidi o střechu nad hlavou pro dluh do 100 tisíc korun. Krokem, který pomůže prakticky hned, je zvýšení nezabavitelné částky z dvojnásobku na čtyřnásobek životního minima.

Dopady ekonomické krize nejtvrději zasáhnou občany ve finanční tísni, kteří celá léta neměli takový příjem, aby si našetřili na tyto těžké časy. Právě těmto lidem jsme podali pomocnou ruku. STAN prosazoval také zkrácení doby v osobním bankrotu na 3 roky a zrušení 30% hranice na jeho konci. Bohužel však poslanci koalice tento návrh zamítli.

Navrhujeme účinnou pomoc podnikům a živnostníkům postiženým koronakrizí

Hnutí STAN přichází s několika konkrétními návrhy, které mají za cíl zefektivnit vládní podporu pro živnostníky zasažené koronakrizí.

Jedním z nich je pomoc i pro OSVČ, které nemají podnikání jako hlavní činnost. Dále zavedení klouzavé podpory 500 Kč denně pro celou dobu trvání mimořádných opatření. STAN navrhuje také poskytnout postiženým podnikům příspěvek na fixní náklady ve výši 80 % nájemného pro gastronomické služby a 100 % pro ostatní služby a zahrnout finanční podporu i na jiné formy jako jsou DPP, DPČ…

Starostové a nezávislí po dohodě s dalšími demokratickými opozičními stranami navrhují změnu pravidel kurzarbeitu:

•    Změna režimu A tak, aby na prvních 250 zaměstnanců včetně činila míra podpory 100 % z uznatelných výdajů a nad 250 zaměstnanců činila míra podpory 80 % z uznatelných výdajů

•    Změna režimu B tak, aby na prvních 250 zaměstnanců včetně činila míra podpory 80 % z uznatelných výdajů a nad 250 zaměstnanců činila míra podpory 60 % z uznatelných výdajů.