Hlavní stránka Naši lidé Předsednictvo STAN Sviták Jan

Sviták Jan

Jan Sviták

/honzasvitak.prysk/


Po letech profesionálního motoristického sportování jsem se v roce 2002 rozhodl kandidovat do zastupitelstva obce Prysk. Následně jsem se stal nejmladším starostou v Libereckém kraji a od té doby se s Preškaváky snažím o zvelebení nejen „naší“ obce, ale i území Svazku obcí Novoborska, jehož jsem doposud předsedou. S Pryskem se nám díky perfektní spolupráci občanů, obce a rekreantů povedlo získat titul Vesnice roku Libereckého kraje 2016 a druhé místo v celostátním kole soutěže. Společně se starosty z okolí jsme založili destinaci cestovního ruchu Lužické a Žitavské hory, které taktéž v současné době předsedám a snažím se o její udržitelný rozvoj. V roce 2016 jsem byl zvolen do zastupitelstva Libereckého kraje a od února 2019 vykonávám funkci náměstka hejtmana Libereckého kraje pro dopravu, investice a veřejné zakázky. V roce 2018 jsem obhájil po páté post starosty obce Prysk a získal titul Nejlepší starosta volebního období 2014 – 2018 České republiky.

Záliba v četbě, psaní nebo spíše vypisování se z pocitů, vjemů a myšlenkových pochodů mě provází celým mým životem, a jak v dobách působení na obci, tak i v rámci Libereckého kraje cítím nejen potřebu sdělovat potřebné informace, ale i vyjadřovat své názory a komentáře k aktuálnímu dění.

Velkým a nedostižným vzorem je pro mě prezident, dramatik a obrovská osobnost Václav Havel. Možná i proto, že byl i přes všechny svoje nedostatky někým, koho by naše země právě nyní hodně potřebovala. Jeho kombinace lidskosti, vzdělání, schopnosti psaní nádherných textů, umění projevování empatie a skrze to i nezpochybnitelná služba všem ve svém okolí, potažmo své zemi je přesně to, čeho jsem chtěl vždy dosáhnout.

Proč kandiduji?

Liberecký kraj je institucí, která má sloužit všem občanům v území. Díky letitým pracovním zkušenostem v obci a každodennímu kontaktu s místními občany znám myslím detailně jejich potřeby a jsem schopný efektivně pracovat na rozvoji našeho území.


Funkce

Zkušenosti

místopředseda hnutí Starostové pro Liberecký kraj, náměstek hejtmana, řízení resortu dopravy, investic a veřejných zakázek, starosta Prysku