Hlavní stránka Naši lidé Naši poslanci Urbanová Barbora

Urbanová Barbora

Barbora Urbanová

Středočeský kraj

Bojujte za věci, na kterých vám záleží, ale dělejte to způsobem, který přivede ostatní, aby se k vám přidali.

e-mail: barbora.urbanova@stan.cz

mobil: 773 955 279

web: https://barboraurbanova.cz/

/UrbanovaBarboraSTAN

/BaraUrbanova


Narodila jsem se v Dolních Břežanech, vyrůstala jsem v Dolních Břežanech a jednou bych tu chtěla vychovávat své děti. V říjnu 2021 jsem se jako členka hnutí STAN stala poslankyní za Středočeský kraj.

Byl to pro mě velmi zlomový den. Rozhodla jsem se s mandátem naložit jak nejlépe umím. Vždycky jsem chtěla pomáhat lidem a myslím, že problematika domácího násilí je v naší společnosti dlouhodobě opomíjené téma. Přitom se týká až pětiny naší země! Proto jsem spolu s Michaelou Studenou založila iniciativu Pod Svícnem, která ukazuje jak domácí násilí může vypadat. Že je všude kolem nás.

Zabývám se také zahraniční politikou, vychází to z mého studia na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, oboru Politologie. Díky svému ekonomickému vzdělání jsem také členka Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.

Dále se věnuji i agendě, která má mnoho společného s problémem opomíjených regionů naší země - dluhovým pastem. Jak se do nich nedostat, jak z nich lidem, kteří se z nich vrátit do normálního života chtějí, pomoci. Se strukturálními problémy souvisí také podpora vzdělanosti. Proto jsem už na vysoké škole spoluzaložila oceněný spolek Stužák (Gratias Tibi v roce 2018), který s pomocí aktivních vysokoškolských studentů ukazuje, že kritické myšlení, mediální gramotnost, politologie i sociologie se dají učit i zábavnou a pro žáky středních škol velmi atraktivní formou. Byl jsem také ředitelkou think-tanku Institut moderní politiky iSTAR.


Funkce

Vzdělání

2006-2010 Českoslovanská akademie obchodí Dr. E. Beneše, Resslova 8, Praha

2010-2018 VŠE v Praze, Fakulta mezinárodních vztahů, obor Politologie, uzavřeno magisterským titulem
 

Zaměstnání

2010-2017 lektorka anglického jazyka, JŠ SVĚT v Dolních Břežanech
2017 analytička, Krajský úřad Středočeského kraje
2017-2019 předsedkyně spolku Stužák
2017-2021 asistentka poslance a předsedy STAN
2018-2021 ředitelka iSTARu