Hlavní stránka Naši lidé Naši poslanci Hájek Jiří

Hájek Jiří

Jiří Hájek (*1961)

Pardubický kraj

Skví se jako Pardubice. Skví se jako Pardubický kraj.

e-mail: hajek.hajek@centrum.cz

mobil: +420 608 319 731

web: www.facebook.com/hajek.jiri


Jsem stavař. Už od dětství jsem měl jasno. Vzor jsem měl v tatínkovi projektantovi, který mě už jako malého bral na stavby. Vystudoval jsem ČVUT a po škole jsem si prošlapal všechny pozice až k řediteli stavební firmy.

Po revoluci jsem vyjel na rok a půl na zkušenou do Rakouska a Německa. Návrat do vlasti byl prozřením – urbanismus, kvalita práce, technologie a použité materiály, ve všem jsme zaostávali. Založil jsem stavební firmu a začal se zajímat o politiku.

V politice jsem postupoval odspodu a v letech 2010–2014 byl starostou obvodu Pardubice V, ze kterého jsme udělali nejpříjemnější místo pro život ve městě, opravili jsme většinu sídlišť a vydupali si stezku do Dražkovic. V té době jsem se dal dohromady s energickými a rozumnými lidmi a společně jsme založili pardubickou organizaci Starostů a nezávislých.

Nyní jsem městský i krajský zastupitel a jako politik dbám na to, abych byl hlavně důvěryhodný, nelžu a nekradu. Stejně vnímám i Piráty, také oni místo prázdné kritiky nabízejí řešení problémů. Zaměřuji se hlavně na dopravu a třeba žalostné financování krajských silnic státem.

A čemu se věnuji ve volném čase? Vyrážím s partou na kola nebo si užívám volnost při projížďce na motorce. Srdcovou záležitostí mi je kaplička Svaté Anny, kterou jsme s rodinou postupně zrekonstruovali a zpřístupnili veřejnosti.


Funkce

Vzdělání

1976-1980 gymnázium Dašická, Pardubice

1980-1984 ČVUT Praha, fakulta stavební

Zaměstnání

1984-89 Průmstav Pardubice n.p. Stavby v ČR jako Mistr, Stavbyvedoucí, Hlavní stavbyvedoucí Stavby v Rakousku- Steyer

1989-91 INTERBAU Pardubice stavbyvedoucí Stavby v SRN – Mnichov, Frankfurt, Ingolstadt

1991-95 H+F s.r.o. jednatel Výstavba RD Rekonstrukce bytových staveb

1995-99 PSV Průmstav Pardubice výrobní ředitel Koordinace a řízení výroby PSV

1999-2010 Hájek Engineering s.r.o. jednatel Výstavba bytů Opravy a rekonstrukce pozemních staveb Pozemní, dopravní i liniové stavby

2010 – 2014 Starosta městské části Pardubice 5 Městská část se 17.000 obyvateli

2014- dosud Alzos s.r.o. jednatel