Hlavní stránka Naši lidé Naši poslanci Berki Jan

Berki Jan

Jan Berki

Liberecký kraj

/janberki.liberec


Regionální kancelář:

nám. Soukenné 613/3, 460 01  Liberec

Poslanecká kancelář je otevřena v pondělí 14:00 - 16:00 hodin a ve středu 14:00-18:00, případně dle domluveného termínu.
Schůzky rezervujte předem na tel. 731703969, nebo e-mailem na adrese slk.katka@gmail.com.
Ve dnech svátků je kancelář uzavřena.


Vzdělávání není druhořadý problém, formuje nás všechny. Pojďme smysluplně posunout školství.

Odmala jsem snil o tom, že budu učitel. To se mi podařilo, i když nakonec trochu jinak, než jsem zamýšlel – udělal jsem si doktorát a učím na pedagogické fakultě liberecké univerzity. V současné době jsem také předsedou Akademického senátu TUL. K tomu občas amatérsky zpívám nebo hraji divadlo. Mám zrzavého kocoura Edu. V neposlední řadě jsem libereckým zastupitelem.

Vždy jsem moc rád diskutoval o politice, až mi to jednoho dne nedalo a sám jsem se do ní pustil. Učím informatiku a pracuji s daty. I v politice rád používám analytický přístup, kdy se problémy neřeší na základě pouhých dojmů. Na druhou stranu se nesmí zapomínat na lidský rozměr politiky. Vím, jak potřebné je posouvat školství. Mělo by se to však dělat systematicky a smysluplně, na základě kvalitní a prodiskutované koncepce. Není to jen tak, říct si, že zítra změníme celý vzdělávací systém.

Za spoustu zkušeností jsem vděčný českému skautingu – naučil mě mimo jiné úctě k demokracii či přijímat zodpovědnost. Hnutí Starostů si moc vážím pro jeho otevřenost. Každý může říct svůj názor a debata probíhá kultivovaně. Takový přístup v české politice bohužel zatím moc nevidíme.


Funkce