Hlavní stránka Jílové u Prahy Kandidáti Mgr. Viktor Švec

Mgr. Viktor Švec

Obchodní manažer; zastupitel města

 

Viktor Švec, kterému je 44 let, žije v Jílovém u Prahy s manželkou Martou, má jedno dítě. Po skončení studia pracoval 4 roky v akademické sféře jako vysokoškolský učitel na universitě.

V současnosti již 17 let pracuje v sektoru informačních technologií. Ve svém zaměstnání prokázal obchodní, komunikační i odbornou znalost v širším regionu střední Europy. V posledních téměř pěti letech se i pracovně věnuje veřejné zprávě. Tyto zkušenosti a schopnosti můžou vnést nový pohled do zprávy a rozvoje města.

Kromě práce se věnuje hlavně rodině a aktivnímu relaxu. Baví ho rekreační cyklistika, lyžování, volejbal, jízda na kolečkových bruslích a tanec všeho druhu. Miluje evropskou kinematografii a čtení. Procházkami v okolí a zejména prací na zahrádce si naplňuje svůj vřelý vztah k přírodě. Charakterizuje ho vytrvalost, touha posunout věci vpřed, spolu s obecným společenským přehledem a zájmem o okolí. Vyznává tradiční konzervativní hodnoty a rád hledá způsoby, jak věci řešit.

S práci v samosprávě má již čtyřletou zkušenost jako současný zastupitel za hnutí Starostové a Nezávislí a předseda Kontrolního výboru. V průběhu celého funkčního období se neúnavně zasazoval za zvýšení transparentnosti při rozhodování a správě města, a za rozhodování o investicích s cílem všetranně rozvíjet město i jednotlivé obce. Prosazoval využívání městského rozpočtu efektivně a strategicky pro vícero cílů, ne jenom nahodilé projekty typu např. Šmelcovna nebo sportovní hala.

V případě svého zvolení získá pro město další finanční prostředky. Bude se zasazovat o rozvoj místního podnikání a vytváření nových pracovních příležitostí. Bude podporovat plošné pokrytí města a obcí vysokorychlostním internetem. Chce rozvíjet infrastrukturu pro trávení volného času přímo v obci, především dostavbou cyklostezek a pěších tras a rozvíjet spolkový a komunitní život. Bude prosazovat rozvoj smysluplných různorodých kulturních a sportovních aktivit, zejména pro mladou a střední generaci.

Chce se zasadit za navrácení prosperity a  získaní vážnosti královskému městu, která mu na základě jeho historického vývoje nepochybně patří.