Hlavní stránka Jesenice O nás

O nás

Vážení sousedé,

rádi bychom vám v nadcházejících dnech předložili volební program sdružení jednadvaceti kandidátů, kteří společně kandidují do zastupitelstva Jesenice za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Lídrem naší kandidátky je Ing. Pavel Smutný, který byl v roce 2010, poté co Rozumný rozvoj Jesenice vyhrál volby, zvolen místostarostou a o rok později starostou Jesenice.

Tehdy byla motivací nespokojenost především v neustálém rozšiřování zastavitelných území do volné krajiny. Nelíbil se nám nekoncepční rozvoj, velmi špatný stav veřejné infrastruktury, nedostatečná kapacita školských zařízení (MŠ, ZŠ), absence dlouhodobé strategické vize dalšího rozvoje a směřování obce. Podařilo se zklidnit nekoncepční územní rozvoj, ozdravit jesenické finance, zprůhlednit radnici, otevřít dvě nové MŠ, zvýšit kapacitu ZŠ a především byl kladen důraz na to, aby byla Jesenice příjemným místem pro život svých obyvatel.

V roce 2014 STAN s TOP09 v Koalici pro rozumný rozvoj Jesenice přesvědčivě vyhrál volby, nicméně vedení se ujalo ANO bez účasti vítěze voleb. STAN však v práci pro Jesenici neustal a pokračoval v prosazování programu dle možností v opozici.

Rádi bychom navázali na naši dosavadní práci, opět nastolili koncepční rozvoj a dotáhli spoustu projektů ve prospěch našich občanů, které současné vedení za uplynulé čtyři roky dosud nezrealizovalo. Naší prioritou je i kvalitní správa města, snížení hlukové zátěže, kvalitní školství, transparentnost městského úřadu a zodpovědné hospodaření. To nás motivuje k tomu, abychom se ucházeli o vaše hlasy pro nadcházející volební období. To, co slibujeme, chceme opravdu plnit tak jako v uplynulých letech.

Kandidáti do zastupitelstva města Jesenice za Starosty a nezávislé (STAN)