Hlavní stránka Jesenice Aktuality Zasadíme se o výstavbu sportovního a rekreačního areálu

Zasadíme se o výstavbu sportovního a rekreačního areálu

29. 9. 2018

Zasadíme se o výstavbu sportovního a rekreačního areálu

Zasadíme se o výstavbu sportovního a rekreačního areálu

Sportovní a rekreační areál Jesenice

Na sklonku roku 2012 se za našeho vedení podařilo vykoupit rozsáhlý pozemek (32 tis. m2) na severním okraji Jesenice pro sportovní a rekreační areál (mezi Ferring léčiva a Zdiměřicemi). Pozemek je již od roku 2000 určený územním plánem pro sport a rekreaci a je v docházkové vzdálenosti od jesenické školy (cca 5 min.), ale i ze Zdiměřic a Vestce. Napojení na technickou infrastrukturu rovněž nic nebrání. Výhodná poloha areálu předurčuje, že většina mládeže by mohla do areálu docházet pěšky či dojíždět na kole, jelikož k areálu je možné vybudovat stezky pro pěší a cyklisty směrem od Jesenice, Zdiměřic i Vestce. Na podzim roku 2013 byla zpracovaná architektonická objemová studie, na kterou bychom rádi navázali a diskutovali s občany výslednou podobu areálu, etapizaci realizace, a to především s důrazem na nerušící podobu celého areálu. Rádi bychom, aby areál mohl sloužit všem obyvatelům Jesenice bez rozdílu věku a sportovního zaměření. Areál by se měl stát centrem sportovního a společenského života Jesenice, měl by otevřít možnosti pro vznik nových sportovních klubů (např. tenis, volejbal, atletika). Zároveň se domníváme, že by měl být hojně osázen zelení tak, aby poskytoval příjemné prostředí např. jen pro procházku či in-line brusle.

Co udělalo za čtyři roky současné vedení města pro rozvoj sportovních možností v Jesenici? Nic. Na pozemku roste řepka a namísto asfaltové komunikace v ulici Za Potokem byla v rozporu se smlouvou vybudována úzká příjezdová komunikace ze zámkové dlažby k několika viladomům.

Rádi bychom otevřeli veřejnou diskusi a pracovali na nerušící podobě plánovaného areálu, který bychom po etapách v následujících letech stavěli.

Autor: Pavel Smutný

Fotoalbum