20. 9. 2024
Hlavní stránka Info a média Výstupy z médií STAN vyšlou do krajských voleb i šéfku Úřadu pro jadernou bezpečnost Drábovou
STAN vyšlou do krajských voleb i šéfku Úřadu pro jadernou bezpečnost Drábovou
28. 1. 2016
STAN vyšlou do krajských voleb i šéfku Úřadu pro jadernou bezpečnost Drábovou
Lídry krajských kandidátek budou nicméně starosta Kolína Vít Rakušan a zlínský primátor Miroslav Adámek.
"V obou dvou krajích vládnou komunistické koalice a to se budeme snažit i v jiných krajích odstranit," řekl k ambicím hnutí pro krajské volby Gazdík, který bude v dubnu znovu kandidovat na řádného předsedu STAN.
Drábovou čekají spanilé jízdy
Drábová by chtěla na krajskou úroveň přenést své zkušenosti z komunální politiky, v níž se pohybuje už 18 let. Důvodem je to, "aby se věci spravovaly nejen shora dolů, ale i zdola nahoru“. "Říká se tomu princip subsidiarity," uvedla Drábová, která je místostarostkou města Pyšely na Benešovsku právě za STAN. Podobně Gazdík je místostarostou obce Suchá Loz na Uherskohradišťsku.
Kandidatura Drábové je podle Rakušana důkazem toho, že se STAN nechce spoléhat jen na názory z regionů, ale i na kandidáty, jejichž odbornost je nezpochybnitelná. Drábová se neomezí jen na kampaň ve středních Čechách, ale podpoří kandidáty i v dalších regionech v rámci "spanilých jízd".
Dalšími známými krajskými lídry STAN jsou poslankyněMartina Berdychová v Královéhradeckém kraji, liberecký hejtman Martin Půta, karlovarský primátor Petr Kulhánek, prezident Evropské asociace pro rozvoj venkova Radim Sršeň v Olomouckém kraji a vedoucí katedry na ostravské univerzitě Petr Jančík. Zbývající lídry chce hnutí představit do konce února.
Novinky.cz, ČTK
Autor: Novinky.cz, ČTK
Mohlo by vás také zajímat
20. 9. 2024


