Hlavní stránka Info a média Výstupy z médií Jak často chodí poslanci do práce?

Jak často chodí poslanci do práce?

28. 12. 2011

Největší absentéři jsou Pražáci

 

V průměru chybí poslanci ve sněmovně při každém pátém hlasování. Statistice se v kladném smyslu mírně vymykají zástupci KSČM a TOP 09, v záporném poslanci VV a ČSSD. Každoroční přehled účasti poslanců při hlasováních sestavilo občanské sdružení KohoVolit.eu. 
 
 
Nejmenší účast měli Petr Gandalovič z ODS (35 %), Vítězslav Jandák, Michal Hašek, oba z ČSSD, a Pavel Drobil z ODS (38 %) a Karel Schwarzenberg s Václavem Klučkou, oba z TOP 09 (42 %). Výjimku tvoří Petr Jalowiczor (ČSSD), který je dlouhodobě nemocný, nebyl za celý rok u jediného hlasování.
 
Opuštěné pracoviště českých poslanců Nejpilnějšími zákonodárci byli loni dva zástupci TOP/STAN (TOP 09 a Starostové) Rudolf Chlad a Luděk Jeništa s 99% účastí při hlasováních, kteří tak obhájili prvenství z minulého hodnocení. Soutěž družstev vyhráli komunisté. Průměrně se hlasování podle stran zúčastnilo 85 % členů KSČM, 83 % TOP/STAN, 76 % ODS, 75 % VV a 74 % ČSSD.
 
Nejvíc se polepšil poslanec Jan Farský (TOP 09). V roce 2010 se ve sněmovně účastnil jen 34 % hlasování, letos to bylo 73 %. Nejvíc se naopak pohoršil Gandalovič (od července velvyslancem v USA), který se propadl z 68 % na 35 %.
 
Nejmíň chyběli poslanci zvolení v Pardubickém kraji a nejvíc poslanci z Prahy, kteří to mají do sněmovny nejblíž. Zprůměrovaná účast poslanců na hlasováních byla letos 78 %, což je o procento víc než loni.
 
http://www.euro.cz/id/k2vlgpfm3nu91kvtx7khm63vz/detail.jsp?id=105803

Autor: Euro.cz