Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Vláda nechce zamezit politickým trafikám, pouze to předstírá

Vláda nechce zamezit politickým trafikám, pouze to předstírá

28. 1. 2015

Podle deníku Právo chce vláda hodit pod stůl návrh zákona, který by zamezil tzv. politickým trafikám, a který se sama zavázala předložit. Vysloužilí politici tak budou moci být i nadále dosazováni do funkcí ředitelů a členů dozorčích rad státních a polostátních firem. Hnutí Starostové a nezávislí to považuje za nepřijatelné a vyzývá vládu, aby splnila své sliby.
Vláda nechce zamezit politickým trafikám, pouze to předstírá

Vláda nechce zamezit politickým trafikám, pouze to předstírá

„Vláda v tuto chvíli při výběru členů dozorčích rad využívá svůj personální výbor.  O žádném odpolitizování se nedá mluvit, koalice se stejně dohodne, koho a do jaké dozorčí rady pošle. Pokud tedy vláda skutečně odmítne připravit zákon proti politickým trafikám, k jehož přípravě se dobrovolně zavázala, až tolik mě to nepřekvapí,“ říká 1. místopředseda STAN Petr Gazdík.

Podle Jana Farského (klub TOP 09 a Starostové) je Sobotkova vláda pouze „vládou předstírání“. „Vláda si paradoxně drží vysokou popularitu a důvěryhodnost. A vlastně to není nic překvapivého. Hodnocení je o dojmech a Sobotkova vláda sází na dojem. Ostatně díky dobrým výsledkům Nečasovy vlády si může dovolit Sobotkova vláda předstírat i s minimálními výsledky,“ dodává Farský.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN