Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy VIDEO: STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajích

VIDEO: STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajích

29. 6. 2015

Starostové a nezávislí uzavřeli další předvolební koalici pro nadcházející krajské volby. v Královéhradeckém kraji půjdou do voleb s hnutím Východočeši, na Vysočině se dohodli na spolupráci s SNK-ED a v Moravskoslezském kraji s hnutím Ostravak, v jihočeském kraji Dlouhodobě spolupracují s Občany pro Budějovice a v karlovarském Karlovarskou občanskou alternativou. V ostatních krajích se jednání blíží do finále.
VIDEO: STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajích

VIDEO: STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajích

„Jsme přesvědčeni, že nemá smysl tříštit síly, ale dokázat voličům, že jsme schopni se domluvit už nyní před volbami. Chceme kraje rozvíjet jako průhledné, nekorupční a finančně soběstačné. Jen takové kraje mají pro občany smysl,“ řekl 1. místopředseda STAN Petr Gazdík.

Hnutí STAN tak má podepsaná memoranda o předvolební spolupráci hned v několika krajích. V Královéhradeckém jej podepsali STAN a hnutí Východočeši. „Naše detailní znalost kraje nám umožňuje optimálně reagovat na podněty obyvatel. Kontaktní politika s občany praktikovaná prostřednictvím starostů je pro nás rozhodujícím faktorem pro rychlé a koncepční řešení všech důležitých oblastí života,“ říká k nadcházející spolupráci předseda hnutí Východočeši Milan Maček.

„Občanům Vysočiny nabídneme volbu důvěryhodných, osvědčených osobností z našeho kraje, kteří se nebojí vzít na sebe odpovědnost a kteří to dokázali již v řadě voleb. Mám dokonce pocit, že se rodí něco, co má celostátní přesah a může voličům nabídnout důvěryhodnou alternativu,“ říká předsedkyně SNK-ED Zdeňka Marková.

„V dalších krajích jsou jednání intenzivní a věříme, že budou dotažena do úspěšného konce, a že koncept jakési konfederační platformy ocení naši partneři. Platforma spojí menší hnutí na programové shodě a zabrání tak roztříštěnosti, která je pro voliče zbytečná. V některých krajích spolupracujeme s politickými partnery už dlouhodobě,“ dodává místopředseda STAN Stanislav Polčák.

Příkladem je Karlovarský kraj, kde pokračuje spolupráce STAN s Karlovarskou občanskou alternativou. „Spolupráce se STAN se ukázala jako správná volba. Díky ní jsme získali možnost přímo působit i v krajské politice, což je pro každé velké město důležité. Po téměř čtyřech letech spolupráce je zřejmé, že principy, jak problémy vnímat a jak je řešit, jsou ve STAN i v KOA velmi podobné," vysvětluje primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Záznam z tiskové konference

Autor: Tiskové STAN