Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN: Vláda chce majetková přiznání od občanů, od politiků ne

STAN: Vláda chce majetková přiznání od občanů, od politiků ne

13. 7. 2015

I přes odmítavé stanovisko vlády k návrhu zákona o přiznání majetku budou poslanci klubu TOP 09 a Starostové dál hledat v Poslanecké sněmovně podporu.
STAN: Vláda chce majetková přiznání od občanů, od politiků ne

STAN: Vláda chce majetková přiznání od občanů, od politiků ne

„Tato vláda chce zatížit všechny plátce daně povinností doložit veškerý svůj majetek – a tento zákon už do Poslanecké sněmovny dostala. O novele týkající se jen politiků ale už měsíce jen slyšíme. Kde je? Ani po roce a půl činnosti Sobotkova kabinetu jsme se jí nedočkali“, zdůvodňuje místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a Starostové) a jeden z autorů poslaneckého návrhu, proč se poslanci rozhodli podat vlastní návrh.

Poslanecký návrh Petra Gazdíka, Věry Kovářové a dalších především stanoví politikům a vysokým státním úředníkům povinnost nahlásit výši svého majetku včetně úspor ke dni nástupu do funkce. Sankce za nepravdivě vyplněné oznámení o majetku by se zvedla z 50 tisíc na půl milionu korun.

„Naším cílem je, aby poslanci o našem návrhu alespoň diskutovali. Je to zároveň pojistka pro případ, že by vláda se svým návrhem neuspěla. A budeme pochopitelně hledat podporu napříč politickým spektrem, tedy i v řadách poslanců vládní koalice,“ doplňuje Petr Gazdík.

Připomíná, že stanovisko vlády je pro Poslaneckou sněmovnu pouze doporučující.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN