Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN: Vítáme Drahošovo proevropské prohlášení

STAN: Vítáme Drahošovo proevropské prohlášení

3. 11. 2017

Vedení hnutí Starostové a nezávislí uvítalo, že kandidát na prezidenta České republiky prof. Jiří Drahoš dal tak jasné prozápadní směřování a nekompromisně podpořil setrvání České republiky v Evropské unii a v NATO.

Autor: Česká televize

Autor: Česká televize

Jsme rádi, že se mezi prezidentskými kandidáty Jiří Drahoš vyslovil jednoznačně ve prospěch společné Evropy a ve prospěch euroatlantické spolupráce, konstatuje vedení hnutí STAN.

“Je dobře, že se jakožto prezidentský kandidát vyslovil pro setrvání v Evropské unii i v Severoatlantické alianci, zvláště nyní, když politici různých stran tu připouštějí referendum o vystoupení z EU, tu brojí proti NATO, aniž by měli sebemenší představu, jak zajistit bezpečnost České republiky,” konstatuje předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

“Podporu Jiřímu Drahošovi jsme vyslovili jako hnutí již dříve. Jeho dnešní prohlášení nás jen utvrdilo v tom, že jsme se v kandidátovi nezmýlili. A nejde jen o zahraničně politickou orientaci - vnímáme Jiřího Drahoše jako kandidáta, který je zcela jasným zastáncem liberální parlamentní demokracie, ochrany svobod každého z nás,” dodává 1. místopředseda STAN Vít Rakušan.

“Jsme si vědomi, že Jiří Drahoš je občanským kandidátem, ne kandidátem politických stran. O tom ostatně svědčí množství podpisů, které shromáždil. Už tento týden jsme vyzvali k jeho široké politické podpoře stran, ale i jejich voličů, kteří už nechtějí východní směr nebo zpochybňování zvyklostí, které teď vane z Hradu,” uzavírá předseda poslanců za STAN Jan Farský.

Autor: Tiskové oddělení