Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN slaví úspěch, získali jsme o 733 zastupitelů víc

STAN slaví úspěch, získali jsme o 733 zastupitelů víc

12. 10. 2014

Hnutí Starostové a nezávislí společně s nezávislými kandidáty získali dohromady v letošních komunálních volbách 3073 zastupitelů, což je o 733 zastupitelů víc, než tomu bylo doposud. Na Děčínsku navíc do druhého senátního kola postupuje kandidát za STAN starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart, který v prvním kole získal přes 33 procent hlasů.
STAN slaví úspěch, získali jsme o 733 zastupitelů víc

STAN slaví úspěch, získali jsme o 733 zastupitelů víc

„Naše hnutí výrazně posílilo a potvrdilo tak významné regionální postavení. Považujeme to za klíčové s ohledem na krajské volby v roce 2016,“ řekl předseda STAN Martin Půta, který vyzdvihl významné úspěchy ve Zlíně, Kolíně nebo některých pražských městských částech.

Samostatně za STAN získalo mandát 2192 kandidátů, k tomu navíc partnerské hnutí libereckých starostů získalo přes sto mandátů. Ve Zlíně Starostové a nezávislí získali 32 procent hlasů, v Kolíně získali dokonce 64 procent hlasů. V pražské Trojkoalici získali Starostové se Zelenými a lidovci 11 procent hlasů, za STAN v pražském magistrátu tedy usednou 2 zástupci.

Starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart se dostal do druhého kola volby do Senátu s nejvyšším ziskem 33 procent hlasů. „Je to pro mě překvapení, první místo jsem nečekal. Jsem rád, že místní mou dvacetiletou práci kladně zhodnotili a nedali na reklamu zavedených stran. Důkazem může být i zisk 15 křesel z 21 v zastupitelstvu Krásné Lípy,“ hodnotil výsledky starosta Linhart. Kromě něj do druhého kola voleb do Senátu postupují čtyři koaliční kandidáti TOP 09 a STAN – Martin Gregora, Ivo Jahelka, Michaela Vojtová a Adolf Klepš.

 „Je pro mě důležité, aby naši úspěšní kandidáti nezapomněli na to, proč do voleb šli a aby pracovali ve prospěch svých obcí a měst i nadále,“ uzavřel Půta. Ten ihned po druhém kole senátních voleb hodlá zahájit jednání s významnými regionálními uskupeními o společných kandidátkách pro krajské volby v roce 2016.

Karel Kreml, tiskové oddělení STAN

Autor: Tiskové oddělení STAN