Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN: Prozápadní politické strany by měly podpořit v boji o Hrad Drahoše

STAN: Prozápadní politické strany by měly podpořit v boji o Hrad Drahoše

31. 10. 2017

Hnutí Starostové a nezávislí vyzývá programově blízké strany, aby nestavěly vlastního kandidáta do prezidentské volby a podpořili občanského kandidáta prof. Jiřího Drahoše.

Autor: Česká televize

Autor: Česká televize

STAN se s touto výzvou ke společnému postupu obrací zjm. TOP 09, KDU-ČSL, ODS a Piráty. Reaguje tak na rozhodnutí ČSSD rovněž nestavět vlastního kandidáta.

"Rozhodli jsme se již v červenci podpořit kandidaturu profesora Drahoše, neboť má stejně jako naše hnutí prozápadní orientaci. Jako bývalý předseda Akademie věd s řadou mezinárodních úspěchů může jako jeden z mála kandidátů reálně porazit současnou hlavu státu. Právě prezidentské volby budou pro další směřování naší země po poslaneckých volbách zcela klíčové," uvádí Jan Farský, předseda poslaneckého klubu STAN.  

 

"Jsme přesvědčeni, že proces společného postupu prozápadních stran má být zahájen právě v rámci nadcházejících prezidentských voleb. Jinak to bude další promarněná příležitost a slova o spolupráci pak zůstanou na úrovni prázdných klišé," prohlašuje Petr Gazdík, předseda hnutí STAN. 

 

 

Autor: Tiskové oddělení STAN