Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN představili kampaň a kandidáty do komunálních voleb. Chtějí přímou volbu starostů

STAN představili kampaň a kandidáty do komunálních voleb. Chtějí přímou volbu starostů

4. 8. 2014

Starostové a nezávislí (STAN) budou v komunálních volbách kandidovat přibližně v 800 městech a obcích, z toho v 8 krajských a 21 bývalých okresních městech. Zároveň představili svůj návrh přímé volby starostů, která dnes funguje už ve více než v polovině států Evropy.
STAN představili kampaň a kandidáty do komunálních voleb. Chtějí přímou volbu starostů

STAN představili kampaň a kandidáty do komunálních voleb. Chtějí přímou volbu starostů

STAN postaví do komunálních voleb přes 800 kandidátek, z toho přes 60 ve spolupráci se svým partnerským hnutím Starostové pro Liberecký kraj. Z krajských měst budou kandidovat v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Zlíně, Ústí nad Labem a Karlových Varech. Dále postaví kandidátky v 21 bývalých okresních městech.

Heslo naší volební kampaně je postaráme se. Vychází ze zkušeností a schopností našich starostů postarat se o místo, ve kterém žijí. Proto nikdy našim starostům nebudeme říkat, co mají dělat, protože oni sami to vědí nejlépe,“ řekl předseda hnutí Martin Půta.

V Praze STAN kandiduje v trojkoalici se Zelenými a KDU-ČSL. „Jsem ráda, že se STAN přesouvá i do tzv. velké Prahy. Kandidujeme do magistrátu a dalších 20 městských částí,“ řekla nejvýše postavená členka hnutí na trojkoaliční kandidátce Jana Plamínková.

Europoslanec a místopředseda strany Stanislav Polčák představil volební téma hnutí, kterým je přímá volba starostů. „Dvě třetiny států v Evropě už přímou volbu starostů zavedly, včetně všech našich sousedů,“ uvedl na tiskové konferenci Polčák a dodal, že kromě toho hnutí začne pracovat i na tzv. domovském právu, díky kterému by se přesunula část pravomocí směrem k obcím a městům.

Karel Kreml, tiskové oddělení STAN

Autor: Tiskové oddělení STAN