Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN: Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

STAN: Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

14. 10. 2020

Podle předsedy Víta Rakušana by měl Senát v dnešní době ukázat, že je jednotný. Hnutí STAN proto podpoří na post předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který se osvědčil v předchozím období. Poděkoval zároveň za dosavadní spolupráci senátorům TOP 09, kteří opustili společný klub. 

STAN: Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

STAN: Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

 „Obrovsky gratuluji kandidátům STAN k vítězství v letošních senátních volbách. Ukázalo se, že naše hnutí nabízí silné osobnosti s regionální stopou, silným příběhem a vysokým kreditem. Takoví lidé jsou základem pro změnu české politiky.
 
Náš senátorský klub se pokusí dosáhnout důstojného postavení v senátu, voliči nám dali velkou důvěru. Máme mnoho osobností, které budou důstojně reprezentovat senát a naši zemi doma i v zahraničí.
 
Jsme ve zvláštní době, kdy je třeba s velkorysostí zapomenout i na letitá pravidla, že nejsilnější klub obsazuje křeslo předsedy senátu (byť bychom se k tomuto principu gentlemanské politiky, která právě senátu sluší, měli v budoucnu vrátit). Jsme uprostřed krize, kdy vláda nezvládá svou roli v domácí i v zahraniční politice. V době, kdy poslaneckou sněmovnu ovládá populistická většina. V době, kdy prezident neplní svou roli a rozděluje společnost. Tím vším roste důležitost Senátu. Proto není na místě, v podivné a napjaté době, vést personální přetlačování o pozici předsedy. Podpoříme toho, kdo se osvědčil, podpoříme Miloše Vystrčila na funkci předsedy Senátu Parlamentu České republiky.
 
Z našeho klubu odcházejí senátoři zvolení za TOP 09. Děkujeme jim za spolupráci, rádi jsme kolegům z TOP09 pomohli, když neměli dostatečný počet senátorů na vytvoření vlastního klubu. Celostátní politika a nové spolupráce je dovedly do klubu ODS. Přejeme kolegům mnoho úspěchů a těšíme se na další spolupráci. Jiří Růžička, který byl společným nominantem TOP a STAN, se rozhodl zůstat v klubu Starostové a nezávislí.“

 
Vít Rakušan, předseda hnutí STAN

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN