Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Spolupráce s KDU-ČSL a SNK-ED před volbami má od nás zelenou

Spolupráce s KDU-ČSL a SNK-ED před volbami má od nás zelenou

31. 1. 2017

Celostátní výbor STAN schválil na základě programového průniku a právní a organizační dohody návrh parametrů spolupráce s KDU-ČSL, SNK-ED a regionálními stranami pro parlamentní volby 2017 v rámci tzv. integrační strany.
Spolupráce s KDU-ČSL a SNK-ED před volbami má od nás zelenou

Spolupráce s KDU-ČSL a SNK-ED před volbami má od nás zelenou

Celostátní výbor zároveň pověřil vedení hnutí STAN, aby vyjednalo detaily vytvoření volebního subjektu. SNK-ED a regionální strany, se kterými STAN spolupracovali v loňských krajských volbách, už vyslovily s navrženým projektem z valné většiny souhlas.

„Chceme vytvořit na základě už dřívější nabídky KDU-ČSL širší politické uskupení, které má šanci výrazně promluvit do podzimních voleb. Nejde o to, získat jednotky procent, ale mít možnost ovlivnit budoucí směřování naší země,“ říká předseda STAN Petr Gazdík.
 
„Věřím, že můžeme oslovit ty voliče, kteří dávají přednost osobní svobodě před diktátem státu, kteří se chtějí podílet na správě veřejných záležitostí a chtějí, aby se problémy řešily co nejblíže jim samým. Věřím, že KDU-ČSL, která s nabídkou původně sama přišla, zváží pečlivě všechna pro a proti možné spolupráce,“ říká 1. místopředseda STAN Vít Rakušan.
„O tom, jakým způsobem by byly tvořeny kandidátky v jednotlivých krajích, budeme jednat případ od případu,“ dodává Gazdík.
 
Nyní je řada na KDU-ČSL, aby zaujala vlastní stanovisko - jednat by měla v únoru. Konečné slovo však budou mít republikové sněmy. Sněm STAN se bude konat na konci března.
 
Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové STAN


Mohlo by vás také zajímat

Cesta do voleb je otevřená

Mohlo by vás také zajímat

Cesta do voleb je otevřená