Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Skryté hrozby z úst premiéra hodné mafiánských praktik odmítáme

Skryté hrozby z úst premiéra hodné mafiánských praktik odmítáme

19. 2. 2020

Premiér Andrej Babiš se při návštěvě Zlína pochlubil, že jeho vláda má výraznou zásluhu na obnově Památníku Tomáše Bati. Proti tomu se ohradil náměstek zlínského primátora Miroslav Adámek (STAN). Premiér se dle něj chlubí cizím peřím, protože opravy probíhají téměř třicet let a částečně finančně přispěla Sobotkova vláda.

Skryté hrozby z úst premiéra hodné mafiánských praktik odmítáme

Skryté hrozby z úst premiéra hodné mafiánských praktik odmítáme

„Svým výrokem premiér urazil a znevážil práci mnoha lidí, ze zlínské radnice, z Nadace Tomáše Bati, rodiny Baťů, Ministerstva kultury, architektů, stavařů i řady představitelů města Zlína včetně mě, kteří se skutečně o obnovu památníku zasadili. Ale to lidé ve Zlíně naštěstí dobře ví. Slušný člověk by ale všem těmto lidem poděkoval, namísto připisování si cizích zásluh,“ uvedl Miroslav Adámek.

Premiér na jeho vyjádření na sociálních sítích reagoval Deníku tím, „že pan náměstek slibuje Zlíňanům rekonstrukci stadionu a kina bez pomoci státu.

„Nejsem si jistý, zda se mi to pouze zdá, nebo je skutečně pravda, že premiér používá skrytých výhrůžek ve stylu mafiánských praktik,“ podivuje se nad vyjádřením předseda krajské organizace STAN Zlínského kraje Petr Gazdík.

Zástupci hnutí STAN jsou připraveni premiéra Andreje Babiše v této věci interpelovat a požadovat po něm omluvu za svá nepravdivá vyjádření.

„Takové chování se bohužel u současného premiéra stalo standardem. To neznamená, že my ostatní bychom měli takové jednání přijmout za samozřejmost. Budu po premiérovi požadovat omluvu a ocenění zásluh pro ty, kteří se o obnovu památníku skutečně zasloužili,“ dodal předseda STAN Vít Rakušan.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN