Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Piráti a Starostové s koalicí SPOLU odevzdáním podpisů svolávají hlasování o nedůvěře vládě

Piráti a Starostové s koalicí SPOLU odevzdáním podpisů svolávají hlasování o nedůvěře vládě

1. 6. 2021

Piráti a Starostové s koalicí SPOLU dnes odevzdali podpisy potřebné pro svolání mimořádné schůze k nedůvěře vládě. Mimořádná schůze proběhne, na které má se bude o nedůvěře vládě rozhodovat, proběhne ve čtvrtek 3. června.

Piráti a Starostové s koalicí SPOLU odevzdáním podpisů svolávají hlasování o nedůvěře vládě

Piráti a Starostové s koalicí SPOLU odevzdáním podpisů svolávají hlasování o nedůvěře vládě

“Důvodem, proč jsme se rozhodli vyslovit nedůvěru této vládě, je i potvrzený střet zájmů Andreje Babiše. Ten nedávno finálně potvrdil i závěrečný audit Evropské komise. Na flagrantní střet zájmů Piráti poprvé upozornili již v srpnu 2018. Reálně navíc nyní hrozí, že dotace namísto Agrofertu doplatí čeští občané. V neposlední řadě včera vyvstala i informace o návrhu policie na obžalobu premiéra kvůli kauze Čapí hnízdo. Česká republika by ve svém čele neměla mít premiéra, který čelí tak vážným obviněním. Řada kauz  pak provází tuto vládu a její hráněnce z doby před i po vypuknutí pandemie, včetně přidělování národních dotací v rozporu se zákony, či předražených nákupů v době pandemie, které nyní šetří policie,” uvádí předseda pirátů Ivan Bartoš.

"Není možné v demokraticky vyspělé zemi tolerovat vládu, která zašla tak daleko, že porušuje zákony. Premiér a jeho ministři mají jít příkladem obyčejným lidem nejen v oblasti morálky, ale také v tak zásadní věci jako je dodržování platného práva. Současná vládní garnitura nezvládla jedno ani druhé. Svými papalášskými manýry a neschopností spravovat zemi přišla o důvěru naprosté většiny občanů a kvůli několika nezákonným jednáním ji dokonce hrozí soudní spory. Není žádné jiné východisko než ukončit toto trápení a po více než sedmi letech rozepsat v říjnu novou kapitolu naší politiky," doplňuje předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.

 

Autor: Tomáš Pergl