Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Petr Gazdík: Odvolejte ředitele Finančního úřadu ve Zlíně

Petr Gazdík: Odvolejte ředitele Finančního úřadu ve Zlíně

23. 6. 2020

Prohlášení Petra Gazdíka, poslance, místopředsedy STAN a předsedy STAN Zlínského kraje:

Petr Gazdík: Odvolejte ředitele Finančního úřadu ve Zlíně

Petr Gazdík: Odvolejte ředitele Finančního úřadu ve Zlíně

"Informace o systematickém šikanování firem i jednotlivých podnikatelů na Zlínsku, které přinesla média, jen potvrzují to, s čím se na mě v minulosti obrátily některé firmy, které žádaly radu, jak dál postupovat. Řada těchto firem pak poté, co na ně (slovy pana premiéra) „zaklekl“ finanční úřad, následně vyhrála soudní spor a dostala od státu odškodné.

Šokující je ale zjištění, že by mohlo jít o systém nařízený shora.

Vyzývám proto generální ředitelku Finanční správy ČR, aby okamžitě odvolala ředitele Finančního úřadu ve Zlíně, protože praktiky minimálně tamějšího úřadu média zmapovala.

Zároveň vyzývám ministryni financí Alenu Schillerovou, aby z případu, který zdaleka není ojedinělý a netýká se jen Zlínska, vyvodila politickou odpovědnost a pokud se ukáže, že šlo opravdu o příkazy shora, rezignovala na funkci ministryně financí.

Finanční úřady, které vybírají naše daně pro stát, jehož jsme občany, prostě nemohou „zakleknout“ na koho se jim zamane, natož na základě jakýchsi kvót, které musejí splnit.

Dle mých poznatků získaných na základě diskusí s podnikateli patří praktiky finančního úřadu mezi nejdůležitější faktory, které negativně ovlivňují podnikání ve Zlínském kraji."

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN