Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Naše návrhy na úpravu rozpočtu schváleny nebyly. Přidány dostaly jen mateřské školy

Naše návrhy na úpravu rozpočtu schváleny nebyly. Přidány dostaly jen mateřské školy

20. 12. 2017

Díky našemu návrhu půjde na rozšíření kapacit mateřských škol o 300 milionů korun víc, bude se moct stavět. Tím ale vládní velkorysost končí.

Naše návrhy na úpravu rozpočtu schváleny nebyly. Přidány dostaly jen mateřské školy

Naše návrhy na úpravu rozpočtu schváleny nebyly. Přidány dostaly jen mateřské školy

Při včerejším schvalování státního rozpočtu na příští rok prošel návrh Věry Kovářové, aby dostaly mateřské školy 300 milionů navíc. Další naše návrhy už ale hlasovací koalice neschválila. “Udělali jsme domácí úkol za všechny strany, včetně vlády, a navrhli jsme přidání učitelům. Všichni přidání slibovali. Zamítnuto,” konstatovala Věra Kovářová.

Připravili jsme také návrhy na přidání peněz na opravu obecních komunikací, podporu mládežnických organizací a opravy kulturních památek. I ty byly zamítnuty bez jakéhokoliv odůvodnění. “Přitom jsme věděli, odkud peníze brát. Vše bylo připravené. Ale evidentně to nestačilo. Přesto jsme se dočkali přesunu jedné miliardy ve prospěch agropotravinářského komplexu. Učitelé a děti si takový přístup rozhodně nezaslouží, ale názor ať si na to udělá každý sám,” dodává Věra Kovářová.

Vládní koalice ANO, KSČM a SPD tak neschválila většinu návrhů, i přesto, že řada z nich je obsažena v čerstvém vládním programovém prohlášení. “Považujeme to z jejich strany za absurdní. Jednoznačně to potvrzuje, že dokumenty z dílny ANO nemají žádnou hodnotu a jejich výklad je velmi, velmi flexibilní, v závislosti na tom, jak se jim to zrovna hodí,” říká k tomu Jan Farský, předseda poslaneckého klubu STAN. “Opakuje se příklad s jejich morálním kodexem a volebním programem, ze kterých vypadla neslučitelnost vykonávání voleného mandátu a trestního stíhání politika ANO. Vláda, která v samém začátku své působnosti neplní své programové prohlášení, nemůže ani dostat naši důvěru, o které budeme hlasovat příští měsíc.”

Autor: Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN