Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Martin Půta odstoupil z funkce předsedy STAN

Martin Půta odstoupil z funkce předsedy STAN

21. 12. 2015

Liberecký hejtman Martin Půta dnes na zasedání předsednictva Starostů a nezávislých oznámil, že odstupuje z funkce předsedy hnutí.
Martin Půta odstoupil z funkce předsedy STAN

Martin Půta odstoupil z funkce předsedy STAN

„V obvinění, které proti mně vznesla policie minulý rok, se cítím nevinný. Protože se ale nezdá, že by orgány činné v trestním řízení jakkoliv usilovaly o brzké uzavření případu, spíše naopak, a protože jsem si vědom toho, že kauza každým dalším dnem negativně ovlivňuje mínění o hnutí STAN, rozhodl jsem se po pečlivém zvážení všech aspektů z funkce předsedy hnutí dnes odstoupit. Loni v listopadu jsem přestal funkci předsedy vykonávat v den, kdy mi bylo obvinění sděleno, dnešní odstoupení proto považuji za logický krok,“ říká Martin Půta.

Do volebního sněmu, který se bude konat v dubnu příštího roku, hnutí i nadále povede první místopředseda Petr Gazdík.

„Jsem přesvědčený, že je Martin Půta nevinný. Dlouhodobě vyzýváme orgány činné v trestním řízení, aby umožnily rozhodnout nezávislý soud, avšak doposud se tak nestalo,“ říká zastupující předseda hnutí Petr Gazdík.

STAN bude s Martinem Půtou i nadále spolupracovat jakožto s partnerem v nastávajících krajských volbách v Libereckém kraji, kde povede kandidátku hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové STAN