Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Lacina (STAN) ke Koněvovi: Piráti ztratili odvahu a otočili o 180 stupňů

Lacina (STAN) ke Koněvovi: Piráti ztratili odvahu a otočili o 180 stupňů

14. 5. 2020

Dnes proběhne zastupitelstvo MČ Praha 6, na které chtějí místní Piráti, aby radnice Koněvovu sochu prodala Ruské federaci. Zastupitelé Prahy 6 – včetně opozičních Pirátů – přitom před časem schválili návrh, aby Koněnova socha byla demontována a stala se později součástí připravovaného Muzea 20. století.

Jan Lacina (STAN) se sochou Koněva v pozadí

Jan Lacina (STAN) se sochou Koněva v pozadí

"Bronzový maršál Koněv, vnucený nám za naší hluboké normalizace v roce 1980 za naše peníze na našem náměstí Intebrigády v našem Bubenči je dnes součástí naší moderní historie, a proto patří do našeho Muzea paměti 20. století, aby nám tam o svém 20. století vyprávěl," konstatuje místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN), který má celou agendu kolem Koněvova památníku šestým rokem ve své gesci.

"Překvapuje mě, že pirátská strana v Praze 6 zcela otočila kormidlo svého škuneru a dostala se de facto do prokremelských vod," konstatuje zastupitel Prahy 6 Oldřich Kužílek (STAN). 

"Ještě víc zvláštní je, že zatímco pirátský primátor Hřib postup Prahy 6 obhajuje, členové místní organizace jej napadají. Zdá se mi, že ve svých postojích nedrží stejný kurz," všímá si místopředseda klubu zastupitelů STAN v Praze 6 Petr Prokop.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN