Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Je rozhodnuto. STAN a Piráti půjdou do parlamentních voleb společně

Je rozhodnuto. STAN a Piráti půjdou do parlamentních voleb společně

12. 1. 2021

12. ledna 2021 - Celostátní výbor hnutí STAN schválil koaliční postup s Piráty pro parlamentní volby 2021 již v uplynulém týdnu. Členská základna České pirátské strany potvrdila dnes ráno společný postup v hlasování, ve kterém 79 % hlasujících vyjádřilo souhlas s předloženou koaliční smlouvou.

 Je rozhodnuto. STAN a Piráti půjdou do parlamentních voleb společně

Je rozhodnuto. STAN a Piráti půjdou do parlamentních voleb společně

"Naši členové ve vnitrostranické anketě vyjádřili jasný názor, že právě Piráti jsou naším preferovaným partnerem. Také si to myslím. Máme společnou chuť něco změnit, jsme pracovití, féroví. Chceme zastupovat lidi, ne sami sebe. Slovo “naděje” opakuji často, ale já ji opravdu ve spojenectví s Piráty cítím. Protože vím, že nás nebude tížit minulost, táhnout zpátky jako ten kámen položený na listech papíru na úřadě, před kterým se vyfotila ministryně Schillerová. Člověk, který nechápe, že tenhle šutr symbolizuje starý svět mocné a lidi dusící byrokracie, už tady vládnout nemá. A s podporou naší koalice tenhle svět, tihle lidé, tohle zaseklé kolečko ve dvacátém století, počítat opravdu nemůže.

Děkuji Pirátkám i Pirátům, že dali naší společné vizi šanci. Vážím si toho a těším se na spolupráci. Pojďme spolu vyhrát."

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN