Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hraba: EET na hudebních festivalech je nesmysl

Hraba: EET na hudebních festivalech je nesmysl

24. 7. 2019

Zdeněk Hraba předložil pozměňovací návrh k EET, který z povinnosti vyjímá provozovatele hudebních festivalů. 

Hraba: EET na hudebních festivalech je nesmysl

Hraba: EET na hudebních festivalech je nesmysl

„Rozhodl jsem se předložit pozměňovací návrh, který vyjme z povinnosti evidovat tržby provozovatele hudebních festivalů. Především z toho důvodu, že tato nová povinnost by zatížila provozovatele zbytečnými povinnostmi a nadměrnými náklady - pro některé menší provozovatele by mohly být tyto náklady i likvidační. 

Když se podívám na samotný cíl projektu elektronické evidence tržeb, tak vláda chtěla, aby se zvýšil objem vybraných daní. Vybere pak stát na daních více peněz, když se kulturní akce nebudou konat, protože právě povinnost evidence tržeb donutí provozovatele těchto akcí je přestat v budoucnu pořádat? To asi těžko, takže dopad uvalení povinností by měl spíše opačný efekt.

Nejen ze svého okolí vím, jak organizace takových festivalů bývá nejen finančně, ale i lidsky náročné. A proto by stát neměl provozovatelům přidávat další naprosto zbytečné povinnosti.

A v neposlední řadě si samotní návštěvníci festivalů chtějí z festivalů odvézt spíše zážitky z dobré festivalové atmosféry, než pytel dlouhých účtenek.“

 

Autor: Zdeněk Hraba, senátor STAN