Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hnutí STAN získalo primátory v Liberci a Jihlavě

Hnutí STAN získalo primátory v Liberci a Jihlavě

21. 11. 2018

Starostové a nezávislí obsadili po úspěšných volbách více než polovinu radnic krajských a okresních měst. 

J. Zámečník (primátor Liberce) a 
K. Koubová (primátorka Jihlavy)

J. Zámečník (primátor Liberce) a K. Koubová (primátorka Jihlavy)

Ve dvou krajských městech dokonce získali primátorské posty. V Liberci se stal novým primátorem Jaroslav Zámečník a v čele Jihlavy bude stát další čtyři roky Karolína Koubová.

Liberečtí zastupitelé zvolili primátorem lídra vítězných Starostů pro Liberecký kraj Jaroslava Zámečníka. Hlasovalo pro něj 28 z 37 přítomných zastupitelů. Novou koalici vytvořili vítězní Starostové pro Liberecký kraj, hnutí ANO a ODS, kteří budou mít bezpečnou většinu 31 z 39 mandátů.

Podle Jaroslava Zámečníka jsou prioritou pro novou koalici především stav komunikací, počet parkovacích míst, ceny MHD a bezpečnost.

Primátorkou Jihlavy se stala Karolína Koubová, která ve volbách kandidovala za sdružení nezávislých kandidátů a hnutí STAN pod názvem Fórum Jihlava. V nové jihlavské městské radě mají po třech zástupcích Fórum Jihlava a ODS, dva členové rady jsou z uskupení Žijeme Jihlavou! a jeden člen za KDU – ČSL. V zastupitelstvu, které má 37 členů, má toto koaliční seskupení relativně křehkou většinu 20 hlasů. V opozici zůstalo hnutí ANO, komunisté, sociální demokraté a SPD. 

„Od nového vedení Jihlavy si slibujeme hlavně zlepšení komunikace mezi vedením krajského města a Kraje Vysočina. Je nutné začít intenzivně pracovat na projektech, při nichž je úzká spolupráce mezi Krajským úřadem a Magistrátem nezbytná,“ sdělil krajský předseda hnutí STAN na Vysočině a starosta Pacova Lukáš Vlček.

 

Autor: Filip Reinöhl