Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby. Jsou mezi nimi čtyři budoucí hejtmani, věří Rakušan

Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby. Jsou mezi nimi čtyři budoucí hejtmani, věří Rakušan

9. 6. 2020

Starostové a nezávislí v úterý představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program, který odráží potřeby pro nutný rozvoj regionů. Předseda hnutí Vít Rakušan si přeje uspět ve všech krajích a po volbách získat minimálně čtyři hejtmanské pozice.

Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby. Jsou mezi nimi čtyři budoucí hejtmani, věří Rakušan

Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby. Jsou mezi nimi čtyři budoucí hejtmani, věří Rakušan

„Lidem nabízíme kvalitní kandidáty, kteří mají cenné zkušenosti z vedení obcí či řízení podniků. Naší ambicí je uspět v každém kraji v republice a podílet se na složení takových koalic, které udělají krajskou úroveň čitelnější, transparentnější a zcela vymýtí jánabrachismus, jenž mnohde stále přetrvává,“ říká předseda hnutí Vít Rakušan.

Hnutí STAN věří v úspěch ve svých dlouhodobě silných krajích - Libereckém a Středočeském. Tam budou usilovat o post hejtmanů Martin Půta a dlouholetá starostka Mnichovic Petra Pecková. Výraznou šanci uspět má však také v Plzeňském kraji, protože současný hejtman Josef Bernard včera přijal nabídku kandidovat v čele kandidátky Starostů a nezávislých.

„Za hnutí STAN jsem se rozhodl kandidovat, protože slouží pouze občanům, nemají za sebou kmotry a je to pracovitý a osvědčený tým schopných lidí, což jsem měl možnost poznat i při dosavadní spolupráci ve vedení Plzeňského kraje,“ popisuje důvody kandidatury v čele krajské kandidátky STAN Josef Bernard.

Všechny naše lídry najdete tady.

Prioritou je otevřené hejtmanství, modernizace vzdělávání i boj se suchem

Starostové a nezávislí představili také svůj celostátní program pro krajské volby v roce 2020. Mezi priority patří otevřené hejtmanství, boj se suchem, kvalitní zdravotnictví nebo modernizace středoškolského vzdělávání.

Naším záměrem je otevřít krajské úřady veřejnosti. Docílit transparentního rozhodovaní a sdílení informací. Mohu se zaručit, že kraje pod naším vedením budou komunikovat se svými občany a řešit jejich skutečné každodenní problémy. Tak jako to děláme ve svých obcích,“ říká kandidátka na hejtmanku ve Středočeském kraji Petra Pecková.

„Chceme modernizovat české vzdělávání. Ředitelé škol jsou dnes zavaleni zbytečnou administrativou a ztrácejí tak drahocenný čas určený pro rozvoj školy. Chceme to změnit a omezit administrativu mezi školami a krajem na minimum. Po dohodě s rodiči i učiteli chceme pilotně ověřovat model „reálné střední školy“. Studenti mají mít možnost vybrat si ze „švédského stolu“ - namixovat si výběr předmětů podle svých předpokladů a zájmu,“ doplňuje kandidát na hejtmana Zlínského kraje Petr Gazdík.

„Cílem této začínající cesty je fungující kraj. Naše země potřebuje silné kraje. Rozvíjející se region potřebuje silnou samosprávu, která podporuje obce a města, poskytuje kvalitní služby svým občanům a vynakládá finanční prostředky efektivně tam, kde jsou skutečně potřeba,“ dodává obhajující hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
 

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN