Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hnutí STAN má novou poslankyni, je jí ředitelka libereckého divadla Jarmila Levko

Hnutí STAN má novou poslankyni, je jí ředitelka libereckého divadla Jarmila Levko

16. 2. 2022

Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny složila poslanecký slib Jarmila Levko. Nahradila tak Jana Farského, který se svého mandátu na začátku úterní schůze vzdal. Dlouholetá ředitelka libereckého divadla F. X. Šaldy kandidovala v říjnových parlamentních volbách v Libereckém kraji na sedmém místě a získala 9 601 preferenčních hlasů. Stala se tak první náhradnicí, kterou je vždy první nezvolený kandidát z dané kandidátní listiny.

Hnutí STAN má novou poslankyni, je jí ředitelka libereckého divadla Jarmila Levko

Hnutí STAN má novou poslankyni, je jí ředitelka libereckého divadla Jarmila Levko

„Moje cesta do poslanecké lavice není úplně standardní. O to víc si této funkce vážím a jsem připravena ji svědomitě vykonávat. Ve Sněmovně bych ráda využila svých dosavadních zkušeností a věnovala se zejména kultuře. Ostatně k tomu mě vede právě má profese ředitelky divadla. Mezi mé cíle patří například pomoc kulturním institucím. V mém zájmu je ale také oblast školství, a stejně tak regionální témata. Chtěla bych se zasadit o spravedlivější rozpočtové určení daní, jako klíčovou vnímám i dostupnost kvalitní zdravotní péče ve všech krajích. Samozřejmě ale bude teprve tématem diskuzí a konzultací, v jaké oblasti půjdu více do detailu nebo v jakém sněmovním výboru zasednu,” představila své priority po složení slibu nová poslankyně hnutí STAN Jarmila Levko. 

„V každém případě budu dělat vše proto, abych byla ve Sněmovně platná, a dostála tak slibům, kterými jsem se voličům v kampani prezentovala,” dodala Levko. Nová poslankyně je připravena věnovat se práci ve Sněmovně naplno, proto požádá o uvolnění z postu ředitelky divadla od 30. června 2022. 

Jarmila Levko nahradila Jana Farského, který ve Sněmovně působil už v minulých volebních obdobích. Během nich se mu podařilo prosadit hned několik důležitých zákonů. Poděkování mu patří i za jeho boj s nezákonnými exekucemi. 
 

Ing. Jarmila Levko
- od roku 2018 je členkou zastupitelstva města Liberec
- stala se místopředsedkyní finančního výboru a výboru pro vzdělávání libereckého zastupitelstva
- od roku 2014 je ředitelkou libereckého divadla F.X. Šaldy, kde předtím působila jako ekonomická náměstkyně 
- vystudovala obor ekonomika a řízení na Technické univerzitě v Liberci 

Autor: Sára Beránková