Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hejtmani Starostů a nezávislých nečekají na vládní strategii a spouštějí vakcinaci v krajích

Hejtmani Starostů a nezávislých nečekají na vládní strategii a spouštějí vakcinaci v krajích

8. 1. 2021

Zástupci hnutí STAN v krajích jsou připraveni na největší logistickou výzvu za poslední desítky let. Naši hejtmani Josef Suchánek, Petra Pecková, Martin Půta a Petr Kulhánek nečekají na to, až stát připraví strategii očkování a začínají spouštět nejen samotnou vakcinaci, ale také informační kampaně, kterými chtějí vyvracet dosavadní mýty o očkování.

Hejtmani Starostů a nezávislých nečekají na vládní strategii a spouštějí vakcinaci v krajích

Hejtmani Starostů a nezávislých nečekají na vládní strategii a spouštějí vakcinaci v krajích

Olomoucký kraj spustil očkování seniorů. Systém bude za pochopu zlepšovat, aby byl bezchybný

Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování v sociálních zařízeních pro seniory, ve snaze ochránit ty nejzranitelnější z nás. Do regionu by mělo během ledna dorazit dalších zhruba 14 tisíc dávek očkovací vakcíny.

„Při očkování v těchto zařízeních si ověříme časování, fungování a potřebné návaznosti celého procesu a máme zároveň možnost dále ladit celý postup tak, aby při dalším masivním nasazení fungoval, pokud možno bezchybně,“ říká hejtman z hnutí STAN Josef Suchánek.

 

Středočeský kraj představil vlastní očkovací strategii i informační kampaň

Středočeský kraj má již připravenou vlastní očkovací strategii, která mu napomůže co nejrychleji zajistit proočkování jak zdravotnického personálu, tak i obyvatel kraje. „Tento očkovací manuál jsme zpracovali v souladu se státní strategií tak, abychom zajistili proočkování potřebných skupin zdravotníků a následně i obyvatel kraje co nejrychleji.  Cílem je usnadnit obyvatelům kraje cestu za vakcínou, a tím i urychlit návrat do normálního života,“ říká hejtmanka Petra Pecková (STAN).

O postupu očkování v rámci středních Čech informuje vedení kraje také starosty měst a obcí a zároveň je prosí o součinnost s pomocí registrace občanů 80+ do Centrálního registračního systému. „Seniorům mohou pomoci nejen rodinní příslušníci, ale mohli by to být i pracovníci pečovatelských služeb, informačních center anebo pracovníci obcí a měst, kteří jsou v současné době na home office,“ dodává hejtmanka Středočeského kraje.

 

Liberecký kraj je na vakcinaci připravený a bude čekat na další vakcíny od státu

Liberecký kraj představil očkování proti COVID-19 v následujících třech měsících.

„Jsme plně připraveni včetně velkokapacitních očkovacích center v Liberci, Jablonci n/N, České Lípě, Semilech a Jilemnici. Spustit je ale má smysl až ve chvíli, kdy dostaneme dostatečné množství vakcíny,“ uvádí hejtman Martin Půta.

„Nahlášený počet dávek nám v příštích třech měsících umožní naočkovat nejrizikovější skupiny obyvatelstva včetně všech občanů starších 65 let. V příštím týdnu začneme očkovat klienty a zaměstnance v domovech pro seniory,“ doplňuje hejtman.

 

Karlovarském kraji se osvědčuje spolupráce s žáky zdravotních škol

Vakcinace proti COVID-19 v očkovacích centrech nemocnic v Karlovarském kraji probíhá už od začátku tohoto týdne.

„Jako první vakcínu dostávají zdravotníci a bezpečnostní složky. Snažíme se navýšit objednávku vakcín na únor tak, abychom mohli začít očkovat seniory a následně i pedagogy. Naším cílem je, aby praktičtí lékaři byli očkováni dříve, než se zapojí do systému vakcinace, a budou očkovat přímo oni ve svých ordinacích,“ říká hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN).

„Na bázi dobrovolnosti nám skvěle funguje spolupráce s žáky ze zdravotnických škol, díky za ní! O co nejširším zapojení středoškoláků aktuálně jednáme i nadále s řediteli zdravotních škol,“ upozorňuje Kulhánek.