Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen Josef Suchánek

Hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen Josef Suchánek

30. 10. 2020

Novým hejtmanem Olomouckého kraje se stal lídr volební koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ Josef Suchánek (STAN). Na pátečním zastupitelstvu, které probíhalo z části v on-line prostředí, byl zvolen většinou 31 hlasů z 55 krajských zastupitelů.

Hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen Josef Suchánek

Hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen Josef Suchánek

„Děkuji všem za důvěru. Moc si jí vážím a cítím velký závazek. Právě jsem byl ze své domácí karantény zvolen hejtmanem Olomouckého kraje. Zítra mi karanténa končí. Těším se, že v pondělí se spolu s kolegy vrhneme na práci pro občany našeho kraje. Spolu s krizovým štábem je pro mne aktuální prioritou boj s COVIDem,“ říká čerstvý hejtman hnutí STAN Josef Suchánek.
 
Předseda hnutí Vít Rakušan věří, že Josef Suchánek bude úspěšným hejtmanem.
 
„Je to rozený lídr a úspěšný manažer. Jsem přesvědčený, že při řízení Olomouckého kraje zužitkuje své dosavadní zkušenosti a bude úspěšným hejtmanem. Dohoda koaliční spolupráce mezi tolika politickými subjekty je uměním kompromisu, a především důležitým signálem, že se umíme domluvit a společně nastartovat změnu, kterou si voliči vyžádali,“ komentuje schopnosti hejtmana Olomouckého kraje Rakušan.
 
Kdo je nový hejtman Olomouckého kraje?
 
Ing. Josef Suchánek (57 let)
 
Je úspěšný manažer, který má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodní prodejny Makro ČR nebo skupina internetových obchodů Vltava Stores. Naposledy pracoval jako ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. Dlouhodobě se zabývá řízením lidí a projektů. Hovoří dobře anglicky.

Od roku 2018 je členem hnutí Starostové a nezávislí. Do politiky ho přivedlo přání posouvat věci vpřed a pomáhat měnit Olomouc a její okolí k lepšímu. V březnu 2020 byl zvolen lídrem společné krajské kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ a po úspěšných volbách se 30. října stal hejtmanem Olomouckého kraje. Mezi jeho koníčky patří chalupaření, včelaření, příroda, sport a hudba.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN