Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Gazdík: Mohli jsme ulehčit drobným podnikatelům jednoduše a rychle, vláda volí cestu zbytečné byrokracie

Gazdík: Mohli jsme ulehčit drobným podnikatelům jednoduše a rychle, vláda volí cestu zbytečné byrokracie

13. 6. 2018

Petr Gazdík

Petr Gazdík

Návrh Starostů a nezávislých na změnu zákona o EET, který měl odlehčit drobným podnikatelům, jejichž obrat je menší jeden milion korun ročně, neprošel 3. čtením v Poslanecké sněmovně.

„Je to smutné, chtěli jsme tímto ulehčit drobným podnikatelům, na které už je i tak v posledních letech uvalováno mnoho byrokratických překážek. Bohužel ČSSD, která návrh v 1. čtení podpořila, ho nyní v tom závěrečném zamítla. Její řeči o upřednostňování obyčejných lidí na úkor velkých podnikatelů jsou jen plané,“ vysvětluje poslanec a předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Projevila se tak rodící vládní koalice.

„Je to tak vždy, když chce některý klub změnit pozici - najednou mluví o nutnosti komplexního řešení, systémového řešení. Zkrátka používá všechny obraty, aby zakryl, že totálně obrací. A to se dnes stalo ČSSD,“ dodává předseda poslaneckého klubu hnutí STAN Jan Farský. 

Za malý pozitivní fakt považuje hnutí STAN, že se alespoň podařilo zatlačit na vládu, aby sama začala problém řešit a alespoň trochu EET zmírnit, aby podnikatelé s nižšími příjmy nemuseli povinně odesílat účty online.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN