Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Gazdík: Dění kolem České televize neberu na lehkou váhu. Chci téma otevřít na volebním výboru sněmovny

Gazdík: Dění kolem České televize neberu na lehkou váhu. Chci téma otevřít na volebním výboru sněmovny

19. 11. 2020

Rada České televize minulý týden odvolala dozorčí komisi bez udání důvodu a včera se objevila zpráva o rezignaci předsedy Rady ČT již po půl roce ve funkci. Dění v Radě České televize je po letošní dovolbě nestandardní a Petr Gazdík chce téma zařadit na jednání dnešního volebního výboru.

Petr Gazdík, místopředseda STAN

Petr Gazdík, místopředseda STAN

„Situaci, která se odehrává v posledních dnech kolem České televize, považuji za ohrožení nezávislosti veřejnoprávního média.  Je to špatný signál a je vidět, že Rada nefunguje standardně, když předseda nevydržel ani půl roku za nového složení Rady. Případ odvolání dozorčí komise minulý týden - bez rozpravy a zdůvodnění - jen ukazuje na silová řešení a snahu ovládnout veřejnoprávní televizi.

Nelze čekat až kontrolu nad Českou televizí získá skupina lidí, které se principy nezávislosti médií nezamlouvají. Svoboda veřejnoprávního média zodpovědného všem koncesionářským poplatníkům je jedním z pilířů demokratické země. Proto chci téma Rady ČT otevřít jako bod na dnešním jednání volebního výboru Poslanecké sněmovny, která je zodpovědná za to, koho do Rady ČT zvolila." 

Petr Gazdík, člen volebního výboru Poslanecké sněmovny.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN