Hlavní stránka Info a média Komentáře STAN: Stojíme za svým předsedou, jeho obvinění je absurdní

STAN: Stojíme za svým předsedou, jeho obvinění je absurdní

18. 11. 2014

Dnes bylo předsedovi STAN a libereckému hejtmanovi Martinu Půtovi policií sděleno obvinění o přijetí údajného úplatku. Půta a vedení hnutí Starostové a nezávislí takové obvinění považují za zcela nesmyslné a účelové.
STAN: Stojíme za svým předsedou, jeho obvinění je absurdní

STAN: Stojíme za svým předsedou, jeho obvinění je absurdní

„Údajně jsem přijal úplatek v rámci projektu, který jsem ani neschválil. Projekt jsme zdědili od našich předchůdců a za mé působení jsme neproplatili ani korunu. Projekt rekonstrukce kostela jsme sami zařadili na seznam rizikových a pozastavili tak zálohové vyplácení,“ řekl předseda STAN Martin Půta a dodává: „Celých dvanáct let se pohybuji v místní a regionální politice. Dělal jsem a dělám vše proto, abych se nikdy neocitl v té situaci, ve které jsem se ocitl teď. V celé věci se cítím naprosto nevinný a jsem připraven policii nabídnout veškerou svou pomoc.“

Předseda Půta byl dnes u policejního výslechu, po kterém mu bylo rovnou předáno obvinění. „Nerozumím tomu, aby první úkon ve věci celého řízení bylo obvinění, nejprve se totiž vyslechne podezřelý a policie to musí následně vyhodnotit, což není okamžitě. Je to podivné,“ říká místopředseda hnutí a europoslanec Stanislav Polčák.

Martin Půta se společně s vedením hnutí rozhodl, že funkci předsedy hnutí bude do doby, dokud se celá situace nevyjasní, vykonávat první místopředseda hnutí Petr Gazdík. „Martin Půta je čestný člověk, kterému naprosto důvěřuji a doufám, že se celá tato absurdní situace co nejdříve vysvětlí,“ řekl Gazdík.

Martin Půta podá proti usnesení policie stížnost.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN
 

Autor: Tiskové