Hlavní stránka Info a média Komentáře Senátor Veleba nechce důchody a bezplatné zdravotnictví, vyplývá to z jeho dopisu voličům

Senátor Veleba nechce důchody a bezplatné zdravotnictví, vyplývá to z jeho dopisu voličům

7. 11. 2014

Včerejší vzkaz senátora Jana Veleby ze Strany práv občanů evokuje úsměv a zděšení zároveň. Senátor, jehož sdělení připomíná normalizační dobu po roce 1968, se zastává vulgarit a nepřístojného chování nejvyššího ústavního činitele. To zástupci Starostů a nezávislých považují přinejmenším za zarážející a paradoxní.
Senátor Veleba nechce důchody a bezplatné zdravotnictví, vyplývá to z jeho dopisu voličům

Senátor Veleba nechce důchody a bezplatné zdravotnictví, vyplývá to z jeho dopisu voličům

„Rozesmívá mě, když se pan senátor Veleba pasuje do mluvčího českého venkova. Přitom to byl vždy hlavně zástupce velkozemědělců, než kohokoliv jiného,“ říká předseda STAN Martin Půta a dodává: „Podstata celé debaty zakrývá problém, že část naší politické reprezentace si bere Čínu jako vzor. To mimo jiné v důsledku u tohoto příkladu znamená zrušit důchodový systém a bezplatné zdravotnictví, což by se lidem z vesnic a malých měst, kterých se pan senátor tolik zastává, asi nelíbilo,“ dodává Půta.

Senátor Veleba v dopise svým voličům mimo jiné sděluje: „Tato role [zástupci síly, mravního zdraví státu] jí [pražské kavárně, inteligenci] však nepatří a nikdy nepatřila. Nyní si tuto roli bere zpět venkov a lidé v malých i středních městech, a to zejména díky prezidentu Miloši Zemanovi.“

„Mrzí nás, že člověk, který by měl mít už jistý životní nadhled, což se od senátorů očekává, se zastává vulgarismů a podobného nevhodného chování, které do veřejného prostoru rozhodně nepatří. O to víc, pokud plynou z úst prezidenta republiky. Máme pětadvacet let po revoluci, a namísto toho, aby se prostředí v naší společnosti kultivovalo, předvádí nám nejvyšší patra politiky pravý opak,“ dodává předseda senátorského klubu Starostů a nezávislých Jan Horník.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN
 

Autor: Tiskové