Hlavní stránka Info a média Komentáře Novoroční předsevzetí Danuše a Honzy

Novoroční předsevzetí Danuše a Honzy

30. 12. 2023

Uplynulé týdny a měsíce se pro nás nesou ve znamení výjezdů do všech koutů České republiky. Cítíme obrovskou podporu naší kandidatury do Evropského parlamentu, za kterou jsme nesmírně vděční a za kterou vám z celého srdce děkujeme. Podle posledního průzkumu nezávislé agentury IPSOS máme už nyní podporu 12 % a volební potenciál více než 30 %, a to je teprve začátek.

Novoroční předsevzetí Danuše a Honzy

Novoroční předsevzetí Danuše a Honzy

I přesto, že nás Nový rok čeká až za pár dní, my už svá novoroční předsevzetí máme – uděláme vše pro to, abychom všem proevropským voličům nabídli jasnou volbu. Chceme, aby Česká republika hrála v Evropě aktivní roli a byla součástí těch nejdůležitějších rozhodnutí. 

Během našich cest za vámi jsme se setkali s řadou inspirativních osobností, které usilovně pracují na tom, aby místa, ve kterých žijí, prosperovala. Nehledě na to, jestli šlo o aktivní občany, kteří pečují o své lokální komunity, zástupce úspěšných firem, kteří dosahují světových úspěchů, nebo o schopné Starosty, kterým spoluobčané právoplatně svěřují svou důvěru, protože dýchají pro svá města a regiony. Každý jeden z nich je pro nás velkou inspirací a motivací posunout Česko v EU zase o kousek dál.

Shodli jsme se na tom, že je potřeba pracovat na obranyschopné Evropě, bez níž nebude Česká republika nikdy v bezpečí. Na Evropě, která bude energeticky soběstačná a udržitelná. Na Evropě pečující o mladou generaci, která je budoucností nás všech. Na Evropě, která je konkurenceschopná a její firmy jsou na světové špičce. 

Hovořili jsme také o provázanosti a prostupnosti, která je jedním z hlavních pilířů Evropské unie. Ať už se bavíme na úrovni dálničních sítí, rychlostní železniční dopravy, anebo o otevřeném zdravotnictví a možnostech bezplatně využívat zdravotní služby za hranicemi. Ve všech těchto oblastech je prostor pro zlepšení a prohloubení spolupráce s našimi partnery. Narazili jsme ale také na celou řadu dalších témat, která promítneme do našeho volebního programu.  

Naše výjezdy do regionů budou pokračovat už během jara. Díky vám, že jste součástí tohoto nového příběhu. Víme, že situace u nás není v posledních měsících jednoduchá. O to více ale potřebujeme silnou Evropskou unii, díky které bude Česko znovu prosperovat. Proto doufáme, že nebudeme sami s naším novoročním předsevzetím a příští rok v červnu ukážeme, že my Češi to myslíme s Evropou vážně.

Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků v rodinném kruhu a šťastný nový rok. 

Vaše Danuše a Honza.

 

Autor: Danuše Nerudová, Jan Farský