Hlavní stránka Info a média Komentáře Kalkulačka pro obce a města aneb Spočítejte si, kolik Vám přibyde

Kalkulačka pro obce a města aneb Spočítejte si, kolik Vám přibyde

3. 8. 2011

Vážené starostky a Vážení starostové, milí komunální politici,

vláda během léta projedná novelu zákona o rozpočtovém určení daní (RUD), kterou by měl na podzim schvalovat Parlament. Novelu již předložil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) do připomínkového řízení. Podle jeho návrhu by se měly rozdíly v příjmech ze sdílených daní na jednoho obyvatele mezi největší a „nejchudší“ obcí v ČR snížit ze současného 4,5násobku na maximálně trojnásobek a přiblížit se tak standardům běžným v zemích EU.

Hnutí Starostové a nezávislí a TOP 09 tak plní další, zásadní část závazků tohoto volebního období – reformu rozpočtového určení daní. Na webových stránkách Starostů a nezávislých si nyní můžete na speciální kalkulačce vypočítat, jak si stojí na novém modelu financování samospráv Vaše obec před změnou RUD i jak na tom bude po ní.
 
Změna v rozpočtovém určení daní je pro TOP 09 naprostou prioritou.  „ V okamžiku, kdy bude návrh schválen, skončí diskriminace osmdesáti procent lidí v naší zemi,“ říká předseda poslaneckého klubu Petr Gazdík. „ Řada obcí se dnes bezdůvodně potýká s existenčními problémy, jiné obce, například Praha, naopak plýtvají penězi na nesmyslně předražené projekty, jako jsou Opencard či Blanka,“ dodává.
 

Autor: Tisková zpráva