Hlavní stránka Info a média Komentáře Jan Farský: Potřebujeme mimořádný sněm v co nejbližší době

Jan Farský: Potřebujeme mimořádný sněm v co nejbližší době

20. 6. 2022

Do STANu jsem vstoupil v roce 2017.

A jako celostátní lídr objíždějící všechny regiony jsem ho poznal jsem jako hnutí plné pracovitých, slušných, inspirativních a poctivých lidí. Lidí, kteří mě předsvědčili, že být ve STAN má smysl a že STAN má politice co dát. Oni jsou pro mě STAN.

Jan Farský: Potřebujeme mimořádný sněm v co nejbližší době

Jan Farský: Potřebujeme mimořádný sněm v co nejbližší době

Vždy jsme vycházeli z toho, že každého nejlépe prověří jeho okolí, že na obcích je na lidi vidět, že syčáka prostě voliči odhalí a odstraní. U Hlubučka se to nepovedlo. A tohle selhání teď dopadá na všechny lidi, kteří se STANem spojili své jméno. A to je mně moc líto. Vždyť mnohé z nich jsem do STANu přivedl.

Zaznívá, že jsme to měli vyřešit dříve, že jsme to přeci měli vědět. Jasně. Lidi co s ním pracovali denně, co s ním seděli v různých orgánech pražských organizací, co s ním hlasovali v radě, ti neviděli to, co jsme měli vidět my, kteří jsme s ním řešili úplně jiné věci a to tak jednou za měsíc a většinou online? Ano, různé zkazky byly, důkazy ale chyběly a když jsme se ptali, vždycky se zapřísahal, že to jsou nesmysly, že je to jen konkurenční boj. Za mnou kvůli Dopravnímu podniku byla jednou Hana Marvanová. Ale ta mi říkala, že těmi zloději jsou lidí z Praha sobě… Řešte to bez důkazů… A jakmile jsme důkazy dostali, řešili jsme to s maximální rychlostí a silou.

Stín ulpívá na celém STANu. Víme to. Od všeho společného s Hlubučkem, Rédlem a jeho okolím se musí STAN jednoznačně odříznout.

Podporuji proto svolání mimořádného sněmu v co nejbližší době. A podporuji Víta Rakušana na předsedu, protože on je lídr, který tím teď jako jediný může STAN provést.

Pokud bude zájem, rád STANu dál pomůžu. Jak a na jaké pozici se zapojím, se ještě uvidí.

Autor: Jan Farský