Hlavní stránka Hrabová Ostrava-Hrabová Komentáře Kdo to zaplatí?

Kdo to zaplatí?

  Starosta, tajemník a hrabovští úředníci to nemají jednoduché. Proč by měli mít ... pravda, ale u nás je to skutečně speciální případ. Vedle své funkce musí ukojit přebujelé ego mladého zastupitele z řad tzv. Hrabovanů.

  Pokud se orientujete na obecním webu, najdete mimo jiné povinně zveřejňované informace, na mysli mám zejména dotazy a odpovědi dle § 5 odst. 1 a 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. To je sám o sobě užitečný nástroj pro občany. Avšak snadno zneužitelný. Úřad na tyto podněty totiž ze zákona odpovědět musí.

  A tak od dob, kdy výše zmíněný zastupitel již není radním, paralyzuje pravidelně úřad stovkami (ne)smyslných dotazů. Když mu je odpovězeno, není spokojen a vymýšlí další „doplňující“ otázky. Když odpovězeno není, stěžuje si výše, vymýšlí spiklenecké teorie, dává podněty k prošetření a dělá tak špatné jméno naši obci na městě i jinde.

  O co se nejčastěji jedná? Zastavit stavbu potřebné školky i za cenu ztrát a zabránit stavbě kulturního sálu, který je konečně „na spadnutí“. A to vše nehledě na obecní zájem a dokonce přímo v rozporu s programem, s kterým kandidoval.

  Asi by nebylo obtížné pro pana tajemníka, aby vyčíslil škody... tedy kolik (stovek) dotazů došlo, kolik (desítek či stovek) hodin práce zabrala tato neplodná komunikace. Pak již jen dosadit hodinovou odměnu za práci. Zajímalo by mě, kolik (snad ne desítek) tisíc jsme již ze společných peněz daňových poplatníků takto vyhodili a kolik skutečně užitečné práce mohlo být vykonáno, protože to platíme my všichni.

 

Rostislav Gromnica

člen Klubu přátel Hrabové

 

P.S. Povinně zveřejňované informace naleznete v sekci „Úřad“ - https://www.ostrava-hrabova.cz/g/povinne