Hlavní stránka Hrabová Ostrava-Hrabová Komentáře

Komentáře

 

Komunální volby v Hrabové

  S blížícími se volbami byla voličům předložena k diskuzi zajímavá, nicméně nereálná vize 36 investičních záměrů do roku 2040. Hrabovští zastupitelé si už před časem odhlasovali, že se budou pracovně scházet jen jednou za kvartál (nejdelší termín, který ještě připouští zákon) a tím v praxi doložili, jak to s tím úsilím o investiční činnost myslí doopravdy.

  Velmi by se mýlil ten, kdo by naivně očekával, že se nám budou dosluhující zastupitelé před volbami zpovídat, co vymysleli, co postavili, nebo alespoň rozestavěli, čím občanům zjednodušili komunikaci a spolupráci s obecním úřadem. Nebo si snad myslíte, že se k osobní zodpovědnosti za investiční a stavební liknavost v posledních letech někdo přihlásí?

  Je smutným faktem, že za poslední dvě volební období obec nerealizovala větší stavbu. Zastupitelé se věnovali opravám a nutným rekonstrukcím a někteří členové komisí hlavně politikaření. Evergreenem zůstává chybějící kanalizace v  jižní části obce, která původně měla být dokončena v  roce 2016, nemáme k dispozici kulturní dům ani sportovní halu, maminkami toužebně očekávaná nová školka je dosud ve fázi schváleného projektu, navíc bude umístěna mimo sídliště Šídlovec. Je katastrofálně předimenzovaná doprava Paskovskou ulicí. S chřipkou se tísníme v miniaturních čekárnách u lékaře, ordinační doby neodpovídají požadavkům 21. století. Ve většině lokalit chybí kabelová televize a vysokorychlostní internet, přetrvávají problémy s  parkováním na Šídlovci. Chybí nám matriční úřad. K snížení zátěže obyvatel hlukem potřebujeme zřízení protihlukových stěn podél ulice Místecké. Marně voláme po zrušení zpoplatnění dálnice D56 z Ostravy do Frýdku-Místku.  Některé podniky z průmyslové zóny nám (hlavně v noci) znepříjemňují život exhalacemi. Tyto a mnohé další podněty najdete v našem volebním programu, který jsme sestavili podle vašich priorit, nápadů a přání na základě mnoha osobních jednání s obyvateli Hrabové.

       

STAROSTOVÉ a nezávislí - Klub přátel Hrabové (KPH)

  KPH tvoří skupina občanů s  trvalým bydlištěm v  Hrabové, patrioti hrdí na svou obec a její krásnou 751 letou historii. Po důkladném zvážení se Klub přátel Hrabové rozhodl, že budeme kandidovat v  komunálních volbách 2018 za pomoci partnera – hnutí STAROSTOVÉ a nezávislí.  Na prvních osmi místech 15 členné kandidátky jsou uvedeni zakládající členové našeho klubu:

  Těší nás, že počty našich členů i příznivců se neustále rozrůstají. Organizujeme volnočasové aktivity pro děti a jejich rodiče, tematické výlety do okolí Hrabové s odborným výkladem, přednášky z historie Hrabové, spolupracujeme s majiteli zvířecí farmy Duběnka na edukačních programech pro děti. KPH provozuje vlastní facebookové stránky, které vykazují stále větší zájem čtenářů, další spoluobčané mají v oblibě Hrabovské noviny, jejichž zřizovatelem a hlavním přispěvatelem je erudovaný a zkušený doyen našeho klubu.

 

 

  Jsme přesvědčeni, že pro obec můžeme udělat mnoho dobrého a zároveň chceme pozměnit „zavedené pořádky“ a kultivovat veřejný prostor. Ve svých řadách máme odborníky různých specializací – lékaře, učitele, absolventy technického i humanitního vzdělání, podnikatele, volnočasové aktivisty, chovatele zvířat, nechybějí nám zástupci všech věkových kategorií – od studentů až po důchodce. Rádi mezi sebou přivítáme každého, kdo je ochoten odvést práci pro svou obec. Naší společnou ambicí je oslovit co nejširší voličské spektrum. Spolupracovat budeme se všemi politickými demokratickými subjekty, s výjimkou komunistů a SPD. Kampaň založíme na otevřenosti, komunikaci a slušnosti. V následujících dnech budeme postupně zveřejňovat životopisy našich kandidátů v pořadí od 6. po 1. místo na kandidátce a samozřejmě volební program s komentářem jednotlivých položek.

  Najdete nás tradičně každý čtvrtek v restauraci Ve Dvoře na Paskovské ulici od 18 hodin. Věřím, že společně dokážeme dát komunální politice nový smysl a dostat ji na vyšší úroveň.

MUDr. Rostislav Gromnica, Ph.D.

Lídr kandidátky STAROSTOVÉ a nezávislí – Klub přátel Hrabové

 

Facebook Ostrava – Hrabová:

https://www.facebook.com/groups/ostravahrabova/