Hlavní stránka Bubovice Alena Morgensternová

Alena Morgensternová

"Jako zastupitelka bych ráda inspirovala ostatní k větší úctě ke krajině, historii a duchovním hodnotám naší země. Chci se věnovat vzdělávání, pořádání kulturních akcí a zlepšování mezilidských vztahů v obci. Mojí prioritou je zpřístupnění kaple kvalitní bezbariérovou pěšinou, která by zároveň mohla propojit novou a starou zástavbu Bubovic."

Když jsem hledala místo pro trvalé bydlení v Čechách, okouzlily mě Bubovice i celé jejich okolí, protože mi připomínají krajinu Slovenska, odkud pocházím. Měla jsem to štěstí, že jsme si mohli vybrat pozemek s výhledem na kapli sv. Vojtěcha, na kterém jsme postavili dům. Letos to bude deset let, co jsem se přistěhovala do Bubovic.

Trvalý výhled na kapli ve mně probudil hlubší zájem o její historii, takže jsem pátrala po jejích kořenech v archivech a sestavila informační brožuru k jejímu třistaletému výročí. Protože kaple v té době nebyla kulturní památkou, iniciovala jsem podání žádosti na Ministerstvu kultury a povedlo se. Díky tomu, že kaple sv. Vojtěcha je dnes součástí našeho kulturního dědictví, je zabezpečena její větší ochrana i budoucnost.

Jako zastupitelka bych ráda inspirovala ostatní k větší úctě ke krajině, historii a duchovním hodnotám naší země. Chci se věnovat vzdělávání, pořádání kulturních akcí a zlepšování mezilidských vztahů v obci. Mojí prioritou je zpřístupnění kaple kvalitní bezbariérovou pěšinou, která by zároveň mohla propojit novou a starou zástavbu Bubovic.