Hlavní stránka Brno - Bystrc Program ŠKOLSTVÍ A VOLNÝ ČAS

ŠKOLSTVÍ A VOLNÝ ČAS

- Budeme prosazovat větší rozšíření školských kapacit. Zasadíme se o snížení počtu žáků ve třídách. Více tříd, méně dětí = kvalitnější výuka, více znalostí, méně problémů. Podpoříme navýšení počtu pedagogů ve školkách, školách. Podpoříme vznik a fungování mimoškolních vzdělávacích programů.

- Podpoříme finančně jazykové pobyty studentů ZŠ. Každý žák aspoň jednou za docházku do zahraničí.

- Chceme doplňovat volnočasovou nabídku výstavbou malých hřišť nejen pro nejmenší, ale i pro teenagery (např. na fotbálek 3 na 3) a budeme usilovat o vybudování víceúčelového hřiště pro veřejnost, s možností použití v zimě i na umělé kluziště. Podpoříme doplnění stávajících hřišť o prvky odpovídající současným potřebám.

- Budeme podporovat výstavbu bezpečné cyklostezky na hrad Veveří a do Kuřimi. Budeme jednat o možnostech a variantách chybějících nebo nevyhovujících cyklotras se všemi dotčenými stranami. Zajistíme lepší značení tak, aby nedocházelo ke kolizím cyklistů s chodci a auty. Budeme se zabývat i nevhodným řešením příjezdu do Bystrce po ulici Pod Horkou.

- Zasadíme se o zlepšení péče o seniory, o větší pohodlí a bezpečnost. Budeme podporovat profesionální asistenty pro seniory. Nabídneme kurzy a cvičení pro seniory (Cvičení paměti, Univerzita III. věku, zdravotní cvičení...).

- Veřejná WI-FI. I když si myslíme, že příliš internetu škodí, měla by veřejná wifi být standardní službou obce na vybraných místech.

- Podpoříme výstavbu PLAVECKÉHO BAZÉNU. Jsme si vědomi náročnosti (nejen finanční) takových projektů, proto vyvoláme celobystrckou debatu. Zelenající se přehrada nemůže pokrýt nároky na volný čas městské části naší velikosti.