Hlavní stránka Brno - Bystrc Kandidáti Ilja Kašík

Ilja Kašík

Mgr. Bc. Ilja Kašík, konzultant, trenér mládeže, 39 let

V Bystrci jsem se narodil, vyrostl a strávil většinu svého života. V Bystrci jsem chodil do školky, do školy, pracoval jsem zde a za místní fotbalový klub jsem přes dvacet let hrál fotbal.

Vystudoval jsem nejprve Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a později, při zaměstnání, také Právnickou fakultu MU.

Už dlouho se snažím pro Bystrc něco dělat - nejprve jsem s manželkou pomáhal založit a rozjet Dětský klub Kamecháček, nyní už pátým rokem trénuji mladé fotbalisty a pomáhám s mládeží v FC Dosta Bystc-Kníničky. Pořádám a vedu v Bystrci příměstské tábory nebo Dětské dny.

Jaká je moje nejvýraznější vlastnost? Jsem puntičkář, když se do něčeho pustím, dělám to na 100 %.

A proč kandiduji? Protože chci něco změnit. A když chci něco změnit, musím pro to udělat něco víc, než jen nadávat na internetu. Psát komentáře a lajkovat na Facebooku dokáže každý.

Budu prosazovat zlepšení možností pro bystrcké děti a mládež, jak trávit volný čas. Širokou nabídku volnočasových a vzdělávacích aktivit považuji za nejlepší prevenci kriminality. Zároveň je při tom třeba reagovat na populační křivku - než postavíme novou školku, jsou děti už ve škole... Dále budu prosazovat transparentní podporu všech zájmových organizací.