Hlavní stránka Volby Archiv Komunální volby 2014 STAN k Praze 3: Stojíme za Matějem Stropnickým

STAN k Praze 3: Stojíme za Matějem Stropnickým

31. 10. 2014

Vítěz voleb na Praze 3 hnutí Žižkov (nejen) sobě v čele s Matějem Stropnickým má důvěru Starostů a nezávislých. Předsedkyně pražské organizace STAN Jana Plamínková odsuzuje snažení politických konkurentů o narušení sestavení koalice a chování policie, která své úkony provádí v doprovodu médií.
STAN k Praze 3: Stojíme za Matějem Stropnickým

STAN k Praze 3: Stojíme za Matějem Stropnickým

„Matěje Stropnického, se kterým jsem byl na společné kandidátce, uznávám jako lídra vítězné koalice na Praze 3. Má i nadále důvěru jak mou, tak celého hnutí Starostů a nezávislých. Jsem přesvědčený, že by měl mít šanci sestavit radu městské části Prahy 3 bez podpásových útoků politických konkurentů,“ řekl zastupitel zvolený na kandidátce Ž(n)S Tomáš Mikeska (STAN).

Podle dosavadních informací zabavení počítače Matěje Stropnického nesouvisí přímo s jeho osobou, ale se starším případem, který se na radnici v tuto chvíli řeší.

„Hnutí vedené Matějem Stropnickým na Praze 3 drtivě vyhrálo volby, ale dosavadní starostka Hujová (TOP 09) se úporně snaží vítěze voleb vyšachovat a zachovat si pozici starostky pro sebe. Zároveň považuji za velmi zvláštní a nestandardní, když u zabavení počítače politikovi v době vyjednávání radniční koalice asistuje televize,“ řekla předsedkyně pražské organizace STAN Jana Plamínková.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové oddělení STAN