Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zlínské divadlo vytvořilo podcast na celý týden s názvem Hladový Kašpárek

Zlínské divadlo vytvořilo podcast na celý týden s názvem Hladový Kašpárek

16. 11. 2020

ZLÍN – Herci z Městského divadla Zlín vytvořili podcastový pořad na sedm dní v týdnu s názvem Hladový Kašpárek. Městské divadlo Zlín je v těchto dnech zavřené stejně jako ostatní divadla. Je to jedno z opatření vlády, jak zamezit šíření nákazy koronavirem.

Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlína a zlínský zastupitel za STAN

Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlína a zlínský zastupitel za STAN

První díl divadelníci pustí do éteru v pondělí od 7:00 a k poslechu bude na webových stránkách www.hladovykasparek.com. „Hladový Kašpárek je jako Ježíšek, nikdo ho nikdy neviděl, přitom nosí dárky. Není to efektní ubíjející produkt, ale jde to zespodu. Tak jako máte svůj vnitřní hlas, tak promlouvá Kašpárek,“ přiblížil ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Název vychází z označení legendárního dávného klubu, který se nacházel v podzemí divadla a z nedávného výroku prezidenta Miloše Zemana o hladových umělcích. „Na to nelze než reagovat Kašpárkovským šklebem,“ vysvětlil Michálek.

Pondělky nabídnou rozhlasovou hru na pokračování, Pondělní špíl. Kašpárkovy úterky budou patřit rozhovorům. Druhý den v týdnu, který dostal název Principálovo úterý, bude moderovat Petr Michálek. Hosty si bude vybírat nejen z divadelního světa. Středa z herečáku bude čistě v rukou herců. Čtvrtek na tahu nazuje toulavé boty. Pátky z voleje budou podle ní bláznivé a plné nepředvídatelnosti a improvizace. Rubriku nazvanou trochu tajuplně Kandrdas v sobotu divadelníci předali do rukou teenagerům, žákům dramatického kroužku Petra Nýdrleho. Celý pořad budou vytvářet sami, bez cenzury a pro své vrstevníky. Tečkou za každým týdnem bude Nedělní šlágvort, tedy zamyšlení, úvaha, fejeton, krátká povídka.

Zdroj: Zlin.cz

Autor: Aleš Durďák