Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Prostor pod sportovní halou ve Zlíně čeká zásadní proměna, chystá se architektonická soutěž

Prostor pod sportovní halou ve Zlíně čeká zásadní proměna, chystá se architektonická soutěž

2. 7. 2020

Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou v Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jarní Výzvě v srdci Zlína, v rámci které mohli lidé, firmy či instituce podávat návrhy na využití plochy a projektové záměry, schválila nyní Rada města Zlína záměr na vyhlášení projektové urbanistické soutěže.

Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

„V minulosti jsme plochu pod halou odkoupili a zajistili tak rozvojové území pro město Zlín. Nyní nastal čas, zamyslet se nad jejím využitím a citlivě, a v kontextu s okolím, zahájit architektonickou soutěž,“ popsal další postup Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Z předcházejícího průzkumu mezi obyvateli města a firmami vzešly podněty k využití 2,5 ha plochy, která je ve stoprocentním vlastnictví města, jako například velký parkovací dům, malometrážní byty, aquapark, muzeum veteránů a další. Přesné znění zadání soutěže bude ještě upřesněno, nicméně již nyní je výčet hlavních záměrů pro zadání soutěže znám. Autoři návrhu by při tvorbě plánu tohoto prostoru měli počítat např. s muzeem dle požadavků investora, s možností cvičné sportovní haly, variantně doplňující víceúčelový objekt a s dalšími stavbami k doplnění funkčnosti lokality. Nezbytné je vyřešení parkovací kapacity nejen pro danou lokalitu, ale využitelné i pro okolí (sportovní stavby, UTB, Velké kino, obyvatelé Letné apod.).

Samotné vyhlášení soutěže by se mělo uskutečnit v září. S vyhodnocením pak počítáme na začátku prosince. V roce 2021 bychom mohli veřejnosti představit vítězný návrh. Město Zlín jako zadavatel soutěže preferuje v dané lokalitě umístění více menších objektů, které by měly být vzájemně provázány. Nový urbanistický celek by tak měl vhodně doplnit současnou strukturu města funkčně i prostorově.

 

Zdroj článku: zlin.cz

Autor: Aleš Durďák