Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Pracovníkům v první linii putovalo už 15 zásilek ochranných pomůcek

Pracovníkům v první linii putovalo už 15 zásilek ochranných pomůcek

28. 4. 2020

Krajské dodávky ochranných pomůcek pro boj s koronavirem proudí k obcím s rozšířenou působností už čtvrtý týden. Ve Valašských Kloboukách se za toto období přerozdělily do ordinací praktických i odborných lékařů v celé správní oblasti tisícovky respirátorů i ústenek, stovky ochranných brýlí a další materiál. Podobně se zabezpečovaly ochranné prostředky i pro personál v sociálních službách. Vybavení bylo doručeno v patnácti zásilkách, další budou následovat.

 

Mgr. Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

Mgr. Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk

„Rozdělování osobních ochranných prostředků pro lékaře, zdravotní personál i pracovníky v sociálních službách zajišťujeme na základě pokynů Zlínského kraje. Dodávky jsou soustřeďovány na Valašskokloboucké poliklinice, kde dochází k jejich třídění a průběžnému výdeji. Lékaři v našem správním obvodu už obdrželi na 2600 respirátorů typu FFP2, 9800 ústenek, více než tři stovky ochranných brýlí, stovku obličejových štítů a dále obleky, rukavice nebo ochranné brýle. Ke kontrole stavu pacientů po karanténě získali praktičtí lékaři 1200 rychlotestů,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky (STAN).

Pracovníci v domovech důchodců a dalších zařízeních sociálních služeb převzali více než 1600 respirátorů, téměř 19 000 ústenek, na 4600 rukavic, více než 250 jednorázových obleků a další pomůcky.

Vedle výdeje ochranných pomůcek má oddělení krizového řízení na starosti i distribuci dezinfekce, kterou od kraje získávají jednotlivé obce v ORP. Zajišťuje také potřebné ochranné prostředky pro městský úřad a dezinfekci pro mateřskou školu, základní školu, dům dětí a mládeže, polikliniku a ostatní příspěvkové organizace a městské společnosti. Město poskytlo dezinfekci rovněž zdejší farnosti a všem správcům bytových domů, aby mohlo být zajištěno preventivní ošetřování společných prostor.

Autor: Aleš Durďák