Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Krajské volby 2020 STAN ve Zlínském kraji nabízí voličům silnou kandidátku - s podporou TOP 09, Nového Impulsu a Zlínského hnutí nezávislých

STAN ve Zlínském kraji nabízí voličům silnou kandidátku - s podporou TOP 09, Nového Impulsu a Zlínského hnutí nezávislých

6. 5. 2020

Lídrem kandidátky je krajský předseda STAN Petr Gazdík. 

 

STAN, krajské volby 2020
Zleva: Milan Plesar, Vít Peštuka, František Petr, Petr Gazdík

STAN, krajské volby 2020 Zleva: Milan Plesar, Vít Peštuka, František Petr, Petr Gazdík

„Pro nadcházející krajské volby disponujeme obrovským potenciálem. Máme na to být jednou z nejúspěšnějších stran a věřím, že povedu STAN do voleb jako jednu ze stran, která může volby vyhrát ,” řekl Petr Gazdík bezprostředně po svém zvolení na Krajském sněmu STAN v letošním roce.

STAN ve Zlínském kraji jde do krajských voleb s podporou dalších stran a hnutí. Společnou kandidátku tak podporuje TOP 09, Nový Impuls a Zlínské hnutí nezávislých. Se všemi těmito partnery STAN již v minulosti spolupracoval, proto je přesvědčen, že půjde o funkční a úspěšný model spolupráce.

Hnutí STAN chce ve Zlínském kraji dál prosazovat řešení zásadních problémů kraje: jeho vylidňování a odchod mladých lidí, rozvoj a změnu školství, zlepšení zdravotní péče a boj s akutním suchem. 

“Zlínskému kraji ubývají lidé, mladí a nejvzdělanější pak odcházejí ze Zlínského kraje pryč. Zůstávat zde pro ně musí být atraktivní. Během doby co jsem radním kraje pro oblast školství, se Zlínský kraj posunul. Máme druhé nejlepší školství v zemi, ale mnoho práce je ještě před námi. Největším problémem v této oblasti je absence technické vysoké školy. Chci, aby děti ve Zlínském kraji chodili do nejlepších škol v zemi,” doplnil Petr Gazdík.

Zajímavá jména nabízí také podporující subjekty na kandidátce STAN. Nový Impuls zastupuje Milan Plesar, krajský zastupitel za STAN a současně předseda Výboru pro dopravu ve Zlínském kraji. TOP 09 reprezentuje Rudolf Seifert, starosta Holešova, a Zuzana Vandame, radní z Uherského Hradiště. Tváří Zlínského hnutí nezávislých na kandidátce STAN je architekt František Petr.

“Pro kandidátku STAN je charakteristické, že kandidáti z čelných míst jsou zároveň také experty tématických oblastí, ve kterých se STAN spolu s partnery zlepšovat život na Zlínsku. Naše osobnosti tak pro náš kraj nabízejí vizi, opřenou o své letité zkušenosti. V průběhu dalších měsíců budeme tato témata postupně představovat a nabízet vizi pro Zlínský kraj pro další čtyři roky,” dodává krajský tajemník za STAN Aleš Durďák