Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Krajské volby 2020 Proběhlo představení krajských kandidátů. Zlínský kraj chce nejlepší školy v zemi.

Proběhlo představení krajských kandidátů. Zlínský kraj chce nejlepší školy v zemi.

9. 6. 2020

Starostové a nezávislí dnes představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program, který podle hnutí odráží potřeby pro nutný rozvoj regionů.

 

Petr Gazdík - lídr do krajských voleb 2020

Petr Gazdík - lídr do krajských voleb 2020

Zlínský kraj zastupoval lídr do krajských voleb Petr Gazdík, který byl zvolen lídrem kandidátky na únorovém krajském sněmu hnutí STAN ve Zlínském kraji"Budete-li volit a podpoříte-li hnutí STAN ve Zlínském kraji, vaše děti budou chodit do nejlepších škol v zemi. V posledních čtyřech letech se zlínské školství posunulo z průměru na druhé nejlepší v celé České republice. O tom svědčí výsledky České školní inspekce a ministerstva školství, tak mezinárodní testy PISA. Po dohodě s rodiči i učiteli chceme pilotně ověřovat model ‚reálné střední školy‘. Studenti mají mít možnost vybrat si ze ‚švédského stolu‘ - namixovat si výběr předmětů podle svých předpokladů a zájmu,“ doplňuje kandidát na hejtmana Zlínského kraje Petr Gazdík.

 

Autor: Aleš Durďák